POLECAMY

Jak uzyskać makijaż oka z efektem kociego spojrzenia?

paula290390
napisał/a: paula290390 2011-11-05 09:46
witam. mam male oczy lekko skosne i resy ukladajace sie w wachlarz tylko ze ja nie wiem jak je malowac, zawsze mi sie sklejaja albo sa powyginane jak nogi pajaka..jaki tusz polecacie??
-
napisał/a: - 2011-11-05 10:10
Oczywiście cienie i kreska, a jeśli chodzi o tusz, to ja najpierw tuszuje normalnie całe rzęsy, a później na zamkniętym oku tylko w zewnętrznym kąciku. Ostatnio używam tuszu z Oriflame 2FX Lash, tego na zdjęciu i jestem zadowolona.
Katalina
napisał/a: Katalina 2011-11-09 14:54
Twój opis sugerować może że nakładasz na rzęsy zbyt wiele tuszu, albo używasz takiego o nieodpowiedniej formule. Kupując tusz zastanów sie czego od niego oczekujesz. Czy ma dawać naturalny efekt, a może wydłużać lub pogrubiać rzęsy? Dobre i stosunkowo tanie są tusze MaxFactor. Jeśli masz więcej pieniędzy gorąco polecam Hypnose od Lancome - to jeden z najlepszych tuszy, jakich używałam.


Malując rzęsy nie rób tego długimi pociągnięciami - zamiast tego stosuj krótkie, zygzakowate ruchy. Dzięki temu złapiesz wszystkie rzęsy i równo rozprowadzisz na nich tusz. Warto też zaopatrzyć się w grzebyczek do rzęs, który zapobiegnie efektowi "pajęczych nóżek" o którym wspomniałaś. Pamiętaj też że lepiej nałożyć kilka cienkich warstw tuszu, niż zbyt dużo za jednym zamachem.

Efekt kociego oka uzyskasz nakładając więcej tuszu w zewnętrznym kąciku oka, wyciągając szczoteczkę maskary na zewnątrz. Warto też narysować cienką kreskę wzdłuż górnych rzęs.