POLECAMY

Jak szybko uzyskać falowane włosy?

koniczynka4
napisał/a: koniczynka4 2014-02-04 21:08
Dziewczyny, mam puszące się włosy, które niby się kręcą, niby nie, są w ciągłym chaosie i szczerze ich nienawidzę. Czy mogę w szybki sposób zrobić z nich super fale, ale nie loki?
AniaFryzjer
napisał/a: AniaFryzjer 2014-02-05 00:08
Jeżeli Twoje włosy się puszą, to gładkie fale uzyskasz jedynie używając grubej lokówki. To jednak nie będzie zbyt szybka metoda i potrzeba nieco wprawy.

Jeżeli możesz sobie pozwolić na większy wydatek, to warto rozważyć zakup termoloków. Wówczas umyj włosy szamponem z linii wygładzających i taką samą nałóż odżywkę np. sleek line, matrix sleek look. Spryskaj włosy sprayem ochronnym przed działaniem wysokiej temperatury i nawiń na termoloki o dużej średnicy. Odczekaj 20 minut aż ostygną (w tym czasie możesz zająć się czymś innym). Ściągnij wałki, przeczesz włosy i gotowe. Jeżeli będą zbyt silne fale lub włosy nadal się puszą, bo masz gęste i grube to wówczas nałóż na dłonie krem wygładzający i przesuń nimi po pasmach lekko naciągając je. Efekt jaki można osiągnąć termolokami masz na zdjęciu portretowym z blondynką.

Jeżeli zależy Ci na falach w stylu retro musisz użyć mniejszej średnicy wałków i porządnie wyczesać włosy. Natomiast jeżeli chcesz fale jak na drugim zdjęciu (pani z telefonem) to musisz użyć sprzętu nazywanego falownicą (to zajmuje jednak więcej czasu).

Niektórzy kombinują robiąc na noc koczek lub warkocz z wilgotnych włosów. Jest to najmniej wymagająca metoda, ale jej nie polecam, gdyż niszczy włosy i w przypadku tych puszących wręcz wzmaga tą przypadłość.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-05 16:06
Może warto byłoby spróbować kosmetyków przeciw puszeniu? Dobrym jest krem Wella Anti-frizz :) Ja stosuję go jedynie na końcówki, bo akurat one najbardziej mi się puszą.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-05 16:53
Tutaj nasza redaktor działu Uroda radzi, jak zrobić fale:)