POLECAMY

Jak sprawić, by włosy były bardziej miękkie?

napisał/a: roxii9 2013-10-29 02:12
Moje włosy są jak szczotka: sztywne, postrzępione, każdy innej długości. Jak wyprostuję, zaraz się puszą i kręcą. Dodam, że są do ramion rzadkie i w ogóle się nie układają. Naturalnie są lekko falowane- na maksa puszące. Jak je zmiękczyć? I czy proste cięcie ( z wydłużonym mocno przodem) na boba załatwi sprawę? A może inna fryzura (mam duży garbaty nos ;/)? Pomocy!!
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2013-10-29 10:40
Czy to Twoja fryzura na zdjęciu??? Jeśli tak, to masz przepiękne włosy! :)
napisał/a: fashionetka 2013-10-29 11:04
Aby zmiękczyć włoski stosuj płynny jedwab. Pomoże Ci też ujarzmić puszące się kosmyki. Jeśli masz bardzo cienkie i zniszczone włosy to zetnij je i pozwól by odrosły zdrowsze. Prostowanie niestety bardzo je niszczy. Ogranicz ten proces do niezbędnego minimum, by cieszyć się pięknymi włosami dłużej. ;) Jeśli chcesz zwrócić uwagę od nosa może wypróbuj grzywkę? Przyciągnie uwagę ku oczom. ;) Tak zrobiła moja przyjaciółka z Andy-Fashion i wygląda świetnie. ;)
eenax
napisał/a: eenax 2013-10-29 12:54
Jaka fryzura będzie pasować nie podpowiem bo dobrze by było ja dopasowac i do kształtu twarzy i stylu bycia i stanu włosów itp.

Natomiast co do pielęgnacji.
Masz prawdopodobnie mocno przesuszone włosy zabiegami chemicznymi bądź mechanicznymi.
Ja bym przed zmiana fryzury je najpierw odpielegnowała a dopiero potem zmieniała fryzurę.

Pielęgnacja:
Szampony wybieraj bez SLS-ów i bez silikonów. SLS-y włosy wysuszają a silikony oblepiają i nie przepuszczają składników odżywczych do środka (jedwab do włosów to prawie same silikony i po dłuzszym stosowaniu moze koszmarnie włosy przesuszyć).

Odzywki:
Zdecydowanie bez silikonów za to nawilżające i zawierające oleje. Wskazane tez są w odzywkach proteiny lub hydrolizaty protein.

Polecam zapoznać sie z tematem olejowania włosów bo olejowanie wpływa na włosy REWELACYJNIE.

Suszyć włosy chłodnym nawiewem, prostować włosy jak najniższa temperaturą (najniższa przy jakiej włosy dają sie wygładzić).
napisał/a: ana783 2013-11-01 20:26
ja stosuję jedwab w spray'u firmy mairon (mam nadzieję że dobrze napisałam), moje włosy zazwyczaj suche jak siano i każdy w inną stronę do tego kręcone i jeszcze farbuję więc ten jedwab się sprawdza