POLECAMY

Jak pozbyć się trądziku?

napisał/a: JoannaSam 2013-11-13 19:53
Jak pozbyć się trądziku.NA mnie nie działają żadne kosmetyki ani leki.Wyglądam fatalnie jestem załamana swoim wyglądem.Pomocy?
-
napisał/a: - 2013-11-14 17:35
Jeśli żadne kosmetyki nie działają, peelingi, czy rady dermatologa polecam wybrać się do endokrynologa, bo problem może mieć podłoże hormonalne. Tak był w moim przypadku. Od momentu kuracji zleconej przez endokrynologa nie mam żadnych problemów z cerą.
napisał/a: m-arta_1234 2013-11-15 16:06
Problemy z cerą mogą być spowodowane niewłaściwą dietą. Potrawy smażone, tłuste, fast foody a nawet ostre przyprawy mogą przyczyniać się do powstawania zmian trądzikowych. Proponuję jeść więcej warzyw i owoców, pić dużo wody mineralnej i ograniczyć sól i cukier. Jeśli to nie rozwiąże problemu, konieczna będzie wizyta u endokrynologa.
eenax
napisał/a: eenax 2013-11-17 17:40
Jeżeli nic nie pomaga to wina jest w "środku".
Polecam zrobić badania hormonalne (czyli konieczna wizyta u endokrynologa).

Drugie element to dieta.
Spróbować przejść na dietę jak najmniej przetworzona polegającą głownie na jedzeniu produktów nie poddawanych obróbkom (czyli surowe warzywa i owoce) lub jedynie gotowane.

A poza tym odpowiednie dbanie o skórę.
Kosmetyki do pielęgnacji skory powinny być pozbawione alkoholu, nie wysuszać skóry a ja nawilżać.
W ciagu dnia nie dotykać w ogóle skóry, a o wyciskaniu nie powinnaś nawet myśleć.
Nie maskować trądziku grubymi warstwami podkładu/korektora bo to tylko pogorszy sprawę (bardziej pozatyka pory i zagwarantuje nowe "niespodzianki").
Podkłady powinny być lekkie a najlepiej to czyste mineralne.
Ważne jest oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, Skóra trądzikowa jest najczęściej tłusta a tłuszcze najlepiej rozpuszczają się w tłuszczu wiec do oczyszczenia twarzy polecam: oleje (mogą być zakupione w sklepie oleje kosmetyczne np. migdałowy, z kiełków pszenicy, brzoskwiniowy itp. lub oliwka dla dzieci ale bez zawartości w składzie parafiny np. hipp lub baby dream z rossmana), a po oczyszczeniu skóry olejem przetrzeć buzie bezakloholowym tonikiem.
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2013-11-20 16:54
Jeśli chodzi o kosmetyki, idealne będą te z zawartością kwasów np. nowy tonik Pharmaceris T z zawartością 2% (to dużo!) kwasu migdałowego, który wysusza trądzik i wygłądza zmiany potrądzikowe. Dobra jest też maść apteczna Acne-derm z zawartością kwasu azelainowego. To wszystko składniki z których korzystają kosmetyczki przy leczeniu trądziku. Oprócz tego dobrze pomagają też odpowiednio dobrane pigułki antykoncepcyjne. Są takie, które lekarze określają wręcz jako leki przeciwtrądzikowe...
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2013-11-20 18:05
Moim zdaniem najlepsza będzie wizyta u dermatologa - on zleci używanie kosmetyków, które pomogą w walce z trądzikiem. Być może konieczne tez będzie branie leków. Jak walka z trądzikiem, to na całego! Tylko kompleksowo uda ci się go pozbyć...