POLECAMY

Jak powinien wyglądać pędzel do nakładania podkładu?

stazzja
napisał/a: stazzja 2015-01-02 22:24
Dziś zostałam umakijażowana ;) przez panią w jednej z perfumerii. Nakładała mi podkład pędzlem, świetnie jej to wyszło. Ja zawsze używałam gąbki.

Jak dokładnie powinien wyglądać ten pędzel? Widziałam, że ona miała taki bardziej płaski, a nie taki, jak do pudru. Doradzicie?
eenax
napisał/a: eenax 2015-01-07 14:06
Do nakładania podkładu stosuje sie 4 rodzaje pedzki:
- płaski języczkowy - ale coraz mniej sie go stosuje bo jest niezbyt prosty w operowaniu i zostawia smugi (przykład takiego pędzla jest na fotce z 3 pędzlami)
- FLATTOP - najczęściej stosowany do podkładów mineralnych i płynnych padzel o owalnym lub okragłym przekroju, ma bardzo mocno zwarte włosie i jest na końcu ścięty na płasko (na fotce czarny pędzel HAKURO H50s)
- DUO-FIBER - do płynnych podkładów - pędzel o dwóch długościach włosia krótkie bardzo miękkie i geste, dłuższe rzadsze i ciut sztywniejsze o przekroju kolistym (przykład na fotce z czarnym pędzlem MAC 187),
- kabuki - podobne do pedzla do pudru ale włosie jest krótsze i bardziej zbite o przekroju okragłym, czesciej stosowany do podkładów mineralnych ale do płynnych tez sie nadaje (na fotce to te gdzie jest ich dużo i kolorowe)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2015-01-08 15:37
Najlepiej idź do drogerii i poradź się sprzedawczyni. Konkurencja jeśli chodzi o marki pędzli jest na tyle duża, że będziesz miała w czym wybierać, a Pani doradzi ci, który pędzel sprosta twoim wymaganiom.