POLECAMY

Jak poradzić sobie z szorstkimi piętami?

vanilia20
napisał/a: vanilia20 , 2011-09-13 21:29
pumeks nie pomaga, problem cały czas wraca. jakie kosmetyki polecacie? słyszałam że to może mieć podłoże grzybiczne, czy to prawda?
napisał/a: fliebe , 2011-09-13 22:02
czy to przez grzybice tego nie wiem...
przed snem posmaruj sobie grubo pięty kremem do suchych stup np dr.shooll owiń folią spożywczą lub załóż podkolanówke i na to grubą skarpetę po kilku takich juracjach powinno przejść
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie , 2011-09-14 00:37
ja raz na kwartał idę do kosmetyczki na porządny pedicure. Frezarka działa cuda:) tylko łaskocze...potem dbam standardowo, czyli pumeks(w lecie to codziennie bo po japonkach w piachu nogi wyglądają wprost uroczo) no i smaruje je zwykłym kremem bambino:) i na to skarpety. jak pekają ci pięty mimo zabiegów pielegnacyjnych (spróbuj przez tydzień0 to lepiej udać się do lekarza bo może faktycznie potzrebujesz specjalistycznej masci lub kremu
jula2
napisał/a: jula2 , 2011-09-14 10:37
Na pękające pięty można stosować okłady z ciepłej parafiny kosmetycznej w formie kompresów.Mocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli i mydła,później użyj tarki do stóp.

Cyba nie muszę przypominać żeby wykonywać regularnie te zabiegi wtedy zobaczysz efekty:))
kella
napisał/a: kella , 2011-09-14 11:15
Muszę sporo wysiłku włożyć by mieć gładkie pięty. Codziennie je traktuję pumeksem i stosuję krem do stóp. Problem w tym, że dobry krem ze świecą szukać. Na szczęście mam siostrę farmaceutkę z podobnym problemem. Ona dostarcza mi super kremy. Polecam firmę Eubos, a dokładniej UREA 10 %. Skóra jest super nawilżona nie przez pół godziny jak to bywa zazwyczaj a nawet 12 godzin.
http://www.eubos-med.pl/produkty/urea/krem-do-stop.php
she_velvet
napisał/a: she_velvet , 2011-09-16 01:03
grzybica raczej powoduje łuszczenie skóry między palcami, albo brzydką barwę panokcia niż zrogowaciałe pięty. Ale ja zapobiegawczo używam przeciwgrzybiczego kremu oliprox, bo fajnie nawilża skórę i zapobiega grzybicy. A na pięty dwa, trzy razy w tygodniu używam tarki do stóp kupionej w specjalistycznym sklepie, której absolutnie z nikim na spółkę nie używam.
Rabbitka
napisał/a: Rabbitka , 2011-09-18 22:49
Codziennie szoruję pięty pumeksem i nakładam na noc odżywczo-wygładzający krem do stop Eveline Csoemtics. Działa ładnie, i skóra jest gładka przez cały dzień. W lato nie musiałam wstydzić się za swoje stopy :) Nahgorsze co może być to odsłonięta pięta i zrogowaciała skora, bleee!