POLECAMY

Jak połączyć wygodę z codzienną elegancją?

napisał/a: KeepCalm 2011-09-19 18:23
Zaczynam w tym roku studia i czekają mnie długie dojazdy na uczelnie . Jak mam się ubierać, by wyglądać młodzieżowo i elegancko ? I przede wszystkim, jak połączyć to z wygodą ?
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2011-09-19 19:40
ubieraj sie na zajecia normalnie, jedynie na zaliczenia i egzaminy strój powinien być wyjściowo-służbowy. chociaż jak sie teraz patrzy na niektórych studentów to mają w głębokim poważaniu doktorów i profesorów....
napisał/a: cloe8 2011-09-19 19:54
Mimo tego,że będziesz studentką patrz też że jesteś kobietą a przede wszystkim człowiekiem. Staraj się ubierać normalnie.
Postaw na jakieś fajne jeasny, do tego dobierz buty na przykład na obcesie,przecież wcale nie musi być duży prawda? Do tego jakieś fajny t-shirt,lub tunika.W niej każdy prezentuje się rewelacyjnie, a do tego jest wygodna i przewiewna. Na to jakaś kurtka albo cieplutki sweter. A do tego np. wielka torba do której wszystko się zmieści,lub zwykła torebka a do tego wiesz taka torba materiałowa.
Przykładowy zestaw: Ciemne jeasny, biało-czarna tunika (lub jakiś inny kolor) czarna sky-owa kurtka do tego buty jesienne na koturnach (możesz w nich chodzić,biegać na i tak nogi nie będą Cię boleć) Do tego torebka i materiałówka. Dobierasz jakiś wisiorek i git. Jeasny jak to jeasny tak czy siak w nich chodzisz i prawie dla każdego są wygodne. Kurtka ochroni cię od wiatru ( a w razie deszczu albo kaptur ,ale miej przy sobie malutką parasolkę składaną) Zaś jeśli pokazałoby się słoneczko lub było ci gorąco ściągasz kurtkę. Buty na koturnie oraz tunika dodają trochę elegancji. Czarna kurtka lekko ją przełamuje i daje taki efekt luzu zaś wisiorek to taki dziewczęcy dodatek który zawsze wygląda ładnie.
napisał/a: maika86 2011-09-19 21:15
Elegancko na studia? na zajęcia? ale po co? Przecież to nie sesja sejmowa żeby wyglądać jak pingwin. Jesteś młoda, ubieraj się adekwatnie do wieku. Baw się modą a nie właź niepotrzebnie w sztywne ramy - bo na to przyjdzie pora;) Elegancji wymagają tylko egzaminy.
U mnie na wydziale to nawet hawajskie koszule powiewają, czy sukienki bez pleców...
ajoli1
napisał/a: ajoli1 2011-09-20 01:46
dżinsy wiecznie modne i wygodne,do tego obcas i fajna marynarka ale taka ze sztruksu np.a nie galowa,do tego coś fajnego na szyję.Fajnym połączeniem do dżinsów jest też swetr wełniany z kapturem,taki ciepły za pupę.Może zastąpić kurtkę w cieplejsze dni.Tuniki-pasują w każdym wieku.
Katalina
napisał/a: Katalina 2011-09-23 15:34
Jestem zdania, że nie masz co na siłę zmieniać swojego stylu. Wierz mi, że jeśli będziesz się ubierać nie po swojemu inni błyskawicznie to wychwycą, a Ty będziesz czuła się źle, jakbyś była przebrana. Przez cały okres studiów napotykałam na swojej drodze rozmaite osoby - zarówno eleganckie, jak i kompletnie na luzie, metalowców i dresiarzy. To jak byli odbierani zależało od tego czy byli fajnymi osobami i czy czuli się dobrze sami ze sobą. Tak więc polecę frazesem - BĄDŹ SOBĄ, BO NIKT INNY NIE ZROBI TEGO TAK DOBRZE JAK TY ;)
-
napisał/a: - 2011-09-25 22:40
Studenci na co dzień ubierają się normalnie. Jedyne dni, kiedy musisz być elegancka, to egzaminy, a nie jest ich za dużo, więc dasz radę:)