POLECAMY

Jak ładnie zrobić makijaż eyelinerem?

napisał/a: klaudusia6247 2011-10-06 16:07
Dziewczyny próbuję nauczyć się robienia kreski eleinerem, niestety nie wychodzi mi to najlepiej, a bardzo ładnie mi z tym makijażem:) Może macie jakiej sprawdzone sposoby na to jak zrobić tą kreskę? I jakiego eleinera użyć e pędzelku czy flamastrze? proszę o rady
-
napisał/a: - 2011-10-06 17:20
żeby dobrze zrobić kreskę eyelinerem potrzeba wprawy. Na początek kup ten w kremie-najprościej nim narysować kreskę.
Nałóż baze, przypudruj oko wtedy jest lepiej i kreska dłużej będzie sie trzymać. Oprzyj łokieć ręki np o stół, delikatnie naciągnij skórę powieki i cieniutką linią rysuj kreskę, potem możesz ją pogrubić. Jeśli i tak ci nie wychodzi zamiast rysowac od razu kreske zaznacz ja małymi punkcikami a potem je połącz.
-
napisał/a: - 2011-10-06 22:58
Musisz poćwiczyć i nabrać wprawy. Wydaje mi się, że to, czym będzie Ci łatwiej zależy od Ciebie. Ja wolę w pędzelku, ale słyszałam, że większość osób woli te w flamastrze.
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2011-10-06 23:44
wiesz mi się wydaje że w pędzelku jest łatwiej niż we flamastrze bo flamastrem mnie boli:) ja robię kreskę od połowy oka tzn od miejsca gdzie masz źrenicę do zewnątrz a potem dorabiam ten początek.jak mi się wyjedzie to patyczkiem usuwam(najczęściej poślinie go trochę:)) jeśli chcesz ładną kreskę bez zbędnego starania się kup cień czarny(bardzo czarny-carbon black najlepiej) pędzelek ze skośnym cięciem włosia i tak namaluj kreskę.Pamiętaj o podłożeniu chustki pod oko bo wyjdzie panda;) efekt jest nawet lepszy niż krecha namalowana tuszem:) ja na wielkie wyjście nakładam jeszcze cienia w pyłku na zewnętrzną częśc takiej krechy i jest super
Levanda
napisał/a: Levanda 2011-10-09 21:57
Praktyka czyni mistrza! ;)

Próbuj zrobić kilka kropek nad rzęsami i połącz je.

Zamiast robić kreskę jednym ruchem, zrób to kilkoma pociągnięciami.

Mazak jest łatwiejszy w użyciu, bo jest sztywny i twardy.

Spróbuj narysować kreskę kredką lub cieniem. Łatwo je skorygujesz więc będą idealne. Polecam tutaj skośny pędzelek. Potem na tę kreskę nałóż eyeliner. Ja często tak robię i sprawdza się ;)