POLECAMY

Jak dobrać odpowiedni fluid?

napisał/a: asia19918 2011-09-25 12:25
-
napisał/a: - 2011-09-25 15:59
Jeśli chodzi o kolor, to najlepiej sprawdzać przy dziennym świetle na skórze twarzy. Sztuczne światło zmienia odcień. A jeśli masz na myśli dobranie do cery, to czytaj do jakiego rodzaju jest. Niestety najlepiej dobrać kosmetyk próbując wiele różnych, bo w sklepie nie ma zbyt dużych możliwości wypróbowania fluidu.
-
napisał/a: - 2011-09-27 17:56
fluid dobierasz w zależności od karnacji i typu skóry. Najlepiej jeśli kupisz podkład o poł tonu lub ton jaśniejszy od skóry i w tej samej tonacji!!! jeśli masz skóre w odcieniu różowym nigdy nie kupuj odkładu w odcieniu oliwkowym czy brzoskwiniowym tylko w tym samym. Dobieraj też podkład pod rodzaj skóry np normalizujący do cery mieszanej, antybakteryjny do trądzikowej, matujący do tłustej a nawilżający do suchej itd. Najlepiej wypróbować podkład w świetle dziennym. Ja zawsze rozcieram go na żuchwie tam najlepiej go ocenisz. I przy każdej okazji pytam sie o próbki kosmetyków
Makeupownia
napisał/a: Makeupownia 2011-09-29 23:55
Witam.
Podkład dobieramy do typu skóry. Jeżeli masz skórę suchą, odpowiedni będzie kosmetyk nawilżający, przy skórze tłustej, można zastosować podkład matujący.

Bardzo istotny jest również kolor podkładu. Musi on być dobrany idealnie do koloru cery. Proponuję nałożyć na linii żuchwy kilka różnych odcieni podkładu i odczekać chwilę. Następnie oceniamy i wybieramy podkład, którego kolor jest najbardziej zbliżony do koloru naszej cery.

Ważne jest także konsystencja kosmetyku: im podkład gęstszy, tym lepiej kryje.