POLECAMY

Jak dbać o bardzo długie włosy?

dziewiatka9
napisał/a: dziewiatka9 , 2014-07-09 11:53
Udało mi się zapuścić włosy aż za pas ;) Niestety, nie wyglądają tak, jak bym tego chciała. Strasznie się łamią, nie tylko końcówki, ale "po drodze" też. Jak mogłabym je specjalnie pielęgnować? Używam tylko szamponu i zwykłej odżywki na objętość.
eenax
napisał/a: eenax , 2014-07-09 13:58
Długie włosy potrzebują przedewszystkim dobrego odżywienia i nawilżenia.

Zwykły szampon przesusza skórę głowy i włosy, wiec przy głowie będą oklapnięte i przetłuszczające a końce będą się łamały i rozdwajały.
Odżywki zwiększające objętość to marketing: te spłukiwane nic nie zrobią bo je się spłukuje a te niespłukiwane obciążają wiec i tak nic nie uniosą.

Polecam:
- delikatne szampony bez SLS-ów (takie ma w ofercie np. HIPP dla dzieci, dziecięcy BabyDeam, The Body Shop, niektóre z Yves Rocher,
- odzywki bez sylikonów ale przeznaczone do długich włosów i/lub nawilżające: Aussie do włosów długich lub nawilżająca, Alverde z hibiskusem, Garnier Avokado i Karite, NaturVital aloesowa Mrs.Potters aloesowa. A i odzywke nakładamy na zniszczone partie włosów (nie nakładamy tuż przy głowie).
- od czasu do czasu olejowanie włosów.
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2014-07-09 14:34
Moim zdaniem najrozsądniej będzie podciąć je i zafundować sobie w salonie fryzjerskim keratynową odbudowę włosa. Gdy ja miałam bardzo zniszczone po wielokrotnym farbowaniu, seria 3 zabiegów doprowadziła włosy do ładu i składu :)
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak , 2014-07-09 16:02
Wydaje mi się, że skoro sprawiają Ci tak duże problemy, to samej ciężko będzie Ci je okiełznać. Lepiej skorzystać z kilku zabiegów u fryzjera, no i podciąć końcówki!
napisał/a: wand_wrzos-2 , 2016-05-15 02:55
Spróbuj serię Kosswell z olejkiem z orzechów macadamia. Ja mam włosy długie i plątające się. Bez odżywki czy maski nie dawałam rady rozczesać więc każde mycie oznaczało późniejszą katorgę ;/ Na szczęście po kilku tygodniowym stosowaniu szamponu i maseczki oraz olejku na końce, moje włosy były jakby bardziej sprężyste i nawilżone. Już się tak nie plątały i szybciej rozczesywały, także polecam i pozdrawiam