POLECAMY

Jak często podcinać włosy?

napisał/a: krilanka 2014-12-10 10:06
Słyszałam, że mit o tym, iż trzeba podcinać końcówki, bo zwiększają tempo rośnięcia włosów nie jest prawdą. Mnie zależy właśnie na długości. Nie podcinałam końcówek od bardzo długiego czasu, bo to zawsze ichs krócenie, a nie zauważyłam, żeby potem szybciej rosły. Jaka jest minimalna przerwa w podcinaniu końcówek włosów, aby im nie zaszkodzić?Czy ich niepodcinanie im szkodzi?
napisał/a: ~mploszaj 2014-12-10 15:37
Oczywiście, że należy podcinać końcówki, inaczej i tak te włosy na końcach stają się słabe i cienkie i nie wyglądają na zdrowe ani gęste. Też mam ten dylemat - podcinać czy zapuszczać, dlatego pewnie sama robię to za rzadko, ale słyszałam, że najlepiej długie włosy podcinać co ok. 6 tygodni.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-12-11 15:27
Podcinajcie 3 razy w roku dosłownie o 1 cm. Włosy po podcięciu nie rosną szybciej, ale przestają się łamać, więc wyglądają na zdrowsze i po prostu z czasem są dłuższe.
mmachnicka
napisał/a: mmachnicka 2014-12-11 15:29
To prawda, podcinanie włosów nie ma wpływu na to czy włosy rosną szybciej czy wolniej. Uważam, że dobrze jest podcinać końcówki co 2-3 miesiące, będą po prostu ładniej wyglądały.
-
napisał/a: - 2014-12-12 16:39
Myślę, że raz na kwartał to odpowiedni odstęp czasu. Nie ma sensu latać do fryzjera raz w miesiącu, jednak systematyczne podcinanie końcówek poprawi kondycję włosów, a do tego będą lepiej wyglądać!
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-12-15 13:00
Niepodcinanie końcówek przy zapuszczaniu włosów to ogromny błąd! Nawet jeśli zależy Ci na imponującej długości, podcinaj końce co ok. 3 miesiące.
eenax
napisał/a: eenax 2014-12-17 12:22
Podcinanie włosów nie ma wpływu na tępo ich rośnięcia. Tępo rośnięcia włosa zależy od odżywienia cebulki włosowej. Dodatkowo tempo rośnięcia włosów jest bardzo indywidualna sprawa i jezeli miało sie wolno rosnące włosy to nie ma żadnych magicznych sztuczek by zaczęły szybciej rosnąć. Wprawdzie są wcierki do włosów (np. Jantar czy domowa z kozieradki) ktore mogą ciut poprawic wzrost włosów ale to napewno nie bedzie jakieś mega "przyspieszenie".

Co do podcinania.
Podcina sie tak często jak tego włosy wymagają. Jezeli ich końcówki sa w dobrej kondycji nie sa przesuszone i sie nie rozdwajają to nie widzę sensu podcinania w myśl zasady "bo np. co 2 miesiące trzeba".
Jezeli jednak włosy bardzo często sa rozdwojone i przesuszone na końcach ze trzeba było by je często podcinać to ja by się mocno zastanowiła nad zmiana pielęgnacji i zmiana odzywiania (wzbogaciła diete o produkty bogate w siarkę (np. zóltko, płatki owsiane, zarodki pszenne), cynk (zóltko, drób, ryby) , zelazo (zóltko, cebula, czosnek i warzywa kapustne), kwasy omega -3 (tłuste ryby morskie, orzechy, siemie lniane), wit. z grupy B (jajko, jogurty, wątróbka, pełnoziarniste płatki zbożowe).

Zdrowym włosom wystarczy podcinanie ok. 3 razy w roku