POLECAMY

Czy znacie sposoby na szybkie wygojenie się rany?

-
napisał/a: - 2012-07-17 00:46
Tydzień temu miałam mały wypadek, tzn. po prostu się przewróciłam (nie wiem jak się to stało) ale tak nieszczęśliwie, że rozcięłam łokie. Założyli mi cztery szwy ale na drugi dzień już zdjęli bo zebrała się ropa i ręka mi strasznie zapuchła, teraz biore antybiotyk na zakażenie.

Jako, że rana jest centralnie na samym łokciu ciężko się goi. W zasadzie już się ciało zrosło...ale teraz jak zmieniam opatruknki to ciekcie krew lub się to czasem ślimaczy.

Dodam, że codziennie przy zmianie opatrunku moczę łokieć przez kilka minut w nadmanganianie potasu.
Czy są jakieś sposoby na szybsze wygojenie się rany?
bozusia
napisał/a: bozusia 2012-07-17 11:12
w miejscu typu łokieć goi się gorzej bo zginasz to miejsce, ruszasz nim i podrażniasz, na dodatek mając jakąkolwiek rankę właśnie w to miejsce dziwnym trafem zawsze dotkniesz,
jest taka maść w saszetkach do kupienia w aptece bez recepty TRIBITIC, bardzo pomaga na gojenie się wszelkich ran
ma tez ogromna zaletę cenową , bo kosztuje ok 60gr za saszetkę
tuitam
napisał/a: tuitam 2012-07-20 03:09
Zapytaj się może lekarza/farmaceuty, czy możesz na swoją ranę zastosować żel hydrokoloidowy (np. Flamozil, Medisorb G) lub zamknięty gotowy opatrunek hydrożelowy. Tego typu żele i opatrunki utrzymują odpowiednią wilgotność rany, kwaśne pH, które nie sprzyja bakteriom, przyspieszają gojenie i oczyszczają
jogus89
napisał/a: jogus89 2012-07-21 14:14
może pomoże Ci wietrzenie rany tzn. chodzenie w dzień o ile to możliwe bez opatrunku, to czasami pomaga bo szybciej rana wysycha, a jeśli jest możliwość to nie zaszkodzi spróbować.