POLECAMY

Czy warto kupować bardzo drogie kosmetyki?

stazzja
napisał/a: stazzja 2014-02-26 14:13
Dziewczyny, czy używacie kosmetyków z najwyższej półki? Diora, Lancome, Sisley, Chanel, La Prairie i innych? Czy rzeczywiście są one znacznie trwalsze i bardziej wydajne niż te tańsze?

Miałam 2 razy tusz Lancome i Clinique - nie były lepsze od mojego ulubionego Max Factora.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-26 16:16
Myślę, że nie ma na to żadnej reguły. Na pewno nie zawsze wysoka jakość idzie w parze z ceną.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-26 16:19
Chociaż oczywiście idzie to również w odwrotną stronę - droższy kosmetyk to często ten, który jest wykonany z lepszej jakości składników, itd.
Miałam na myśli to, że moim zdaniem nawet drogim markom może czasem się przytrafić wypuszczenie na rynek bubla lub czegoś, co jest po prostu przeciętne, ale ładnie opakowane i wypromowane.
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka 2014-02-26 16:23
Porównałaś akurat tusze do rzęs,które czasem są lepsze czasem gorsze. Są jednak kremy czy inne kosmetyki które są warte swojej ceny. Mają one bogatsze składy i lepsze formuły. Po drugie kuszą swoimi pięknymi opakowaniami. Nie mówię że są lepsze ale czasem warto zainwestować w droższy krem dla jego składników.
-
napisał/a: - 2014-02-26 16:45
Tylko takie, których pewna jesteś skuteczności i wyjątkowości. Nie kupiłabym bardzo drogiego kosmetyku bez użycia jego próbki, więc zanim cokolwiek keidysz kupisz za grubą kasę - przetestuj na sobie.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-27 12:37
Moim zdaniem towary luksusowe są przeznaczone jedynie dla tych, których naprawdę nie boli wydanie 1000 zł na krem. Najważniejsze by kupować sprawdzone produkty - przykładowo te dostępne w Aptekach (Tołpa, Vichy) wcale nie odbiegają jakością od innych. No może jedynie nie zawierają drobinek złota :p
napisał/a: m-arta_1234 2014-02-27 13:39
Przy kupowaniu kosmetyków najlepiej zwracać uwagę nie na cenę, a na ich skład. Czasem właśnie te niepozorne kosmetyki mają lepsze działanie, choć nie jest to oczywiście regułą.

A skoro masz ulubione kosmetyki z których działania jesteś zadowolona, moim zdaniem najlepiej jest zostać właśnie przy tej sprawdzonej wersji!
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-28 14:51
Jeżeli chodzi o kosmetyki kolorowe to rożnie z tym bywa.
Oczywiście składniki w tych kosmetykach sa lepszej jakości ale nie zawsze jest lepszy efekt. Np. mam/miałam cienie do powiek Shisheido, Lancome, Dior,m YSL czy Clinique i moim zdaniem tak samo dobre jak i one sa cienie MAC i Inglot.

Natomiast jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne to ja widzę bardzo dużą różnice (na korzyść tych z marek selektywnych).
Rożnica jest wielopoziomowa. I w konsystencji kosmetyku, wchłanianiu, zapachu, działaniu, długości działania, tempie pojawiania się efektów, skłonności do zapychania, utrzymywaniu się makijażu itp.

Moim zdaniem kosmetyki pielęgnacyjne jak najbardziej warto.
-
napisał/a: - 2014-02-28 15:15
większość kosmetyków z wyższej półki to zwykły snobizm, nie zmienia to jednak tego, że większość luskusowych kosmetyków jest naprawdę dobrych. Bo oprócz tego, że płacimy za ładne opakowanie i logo - to ceny poparte są również drogimi badaniami, testami, etc.

Ja niestety, albo i "stety" należę do miłośniczek droższych produktów do pielęgnacji i makijażu.
napisał/a: jgrodzka 2017-04-28 11:58
U mnie na zmarszczki bardzo sprawdził się krem Karin Herzog z tlenem 1%. Po trzech miesiącach używania cera jest promienna, a zmarszczki bardziej płytkie. Dla mnie zdrowa skóra nie ma ceny. A niewiele kosmetyków mnie nie uczula, więc kupuję ciągle te same.