POLECAMY

Czy spraye utrwalające makijaż są skuteczne?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2015-03-16 23:18
Szukałam w drogerii bazy pod makijaż, a znalazłam takie coś. Sprayem spryskuje się twarz, na której jest już makijaż. Podobno na długo go utrwala. Próbowałyście tego kiedyś? Jak skuteczne są te spray'e? :)
eenax
napisał/a: eenax 2015-03-17 09:31
Baza pod makijaż wyrównuje cerę i pozwala bardziej gładko i równomiernie rozprowadzić sie podkładowi. W zależności od rodzaju bazy moze ona wyrównywać cerę, zmniejszać widoczność porów, korygować lekko koloryt (barwione: zielona, żółta, fioletowa), zmatowić, rozświetlać etc.

Spraje maja za zadanie spowodować ze warstwy kosmetyków na twarzy sie z sobą bardziej połączą, zespolą ze skórą i lekka powłoczka zabezpieczy trochę przed ścieraniem.

Skuteczność zależy od konkretnego kosmetyku.
Urban Decay i Kryolan ja oceniam jako dobre i spełniające swoje zadanie.
mmachnicka
napisał/a: mmachnicka 2015-03-17 12:25
Spray'e są super i bardzo dobrze utrwalają makijaż, ale zarezerowałabym je tylko na specjalne okazje.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2015-03-17 15:35
Spraye naprawdę dobrze utrwalają makijaż - kiedyś byłam na weselu w baaaardzo upalny dzień, a dzięki takiemu utrwalaczowi nic się nie stało z moją twarzą aż do samego rana ;) Nie powinno się jednak ich używać zbyt często - skóra nie może wtedy oddychać.
napisał/a: ~mploszaj 2015-03-18 16:40
Ja również polecam taki spray, sama byłam niesamowicie zaskoczona, jak dzięki niemu długo utrzymał mi się makijaż na mojej skłonnej do przetłuszczania się cerze. Ale tak jak poprzedniczki, polecam go używać jak najrzadziej i tylko na wielkie wyjścia. Na co dzień skóra powinna oddychać.
napisał/a: fantasea 2017-02-28 13:09
Ja używałam sprayu ale nie lubiłam strasznie takiego mokrego uczucia po spryskaniu. Kilkanaście sekund twarz była 'mokra' i bałam się, że zaraz cały makijaż spłynie :D Korzystam teraz z Fixu w pudrze od Artdeco. Bardziej 'suchy' efekt ;)