POLECAMY

czy parabeny zawarte w kremach sa szkodliwe?

napisał/a: fracile 2010-03-04 13:49
2 celine2007 - teraz
0 parabenyi pegi zawarte w kremach a nowotwory.Jakie zagrożenie? Odchodząc od mojego osobistego zdania szwajcarskie prace podają: - podejrzenie o indukcję (wzbudzanie) raka piersi - zaburzanie gospodarki hormonalnej - kontaktowe zapalenie skóry i błon śluzowych Parabeny typu methylparaben wywołują: - Immunologic contact urticaria (immunologiczna pokrzywka kontaktowa) - Nonimmunologic contact urticaria (kontaktowa pokrzywka nieimmunologiczna) Istnieje wiele synonimów dla prabenów, np. dla samego parabenu metylowego są to: 4-Hydroxybenzoic acid methyl ester Methyl-4-hydroxybenzoate Methyl-p-hydroxybenzoate Methyl Chemosept Methyl Parasept Methylparaben Nipagin M Tegosept M Jak podaje szwajcarska firma kosmetyczna Alpaderm – parabeny można określić jako oestrogènes environ-nementaux. Laboratorium tej firmy dąży do tego, aby opracować alternatywy dla parabenów w pełni bezpieczne. Jako firma produkująca kosmetyki, przyznaje, że parabeny mogą być odpowiedzialne za wzbudzanie niektórych nowotworów i zaburzeń hormonalnych. Produkują między innymi kosmetyki dla dzieci, wolne od parabenów .Czytajcie co wklepujecie!
-
napisał/a: - 2010-03-04 14:02
Parabeny znajdują się także w sałatkach,sokach,przyprawach i mrozonkach,a takze w kosmetykach dla dzieci.
Najczęściej stosowane to metyloparaben i propyloparaben które wchodzą w skład kremów,balsamów i szamponów.
agusiazet
napisał/a: agusiazet 2010-03-04 14:33
Zdecydowanie tak:
"Parabeny działają przede wszystkim fungistatycznie, czyli powstrzymują wzrost grzybów (pleśni), w mniejszym stopniu wpływają na bakterie. Dlatego obok parabenu (np. methyl-paraben) występuje dodatkowo inny środek konserwujący hamujący wzrost bakterii, np. fenoksyetanol (phenoxyethanol). Do grupy konserwantów pochodnych PHB należa również związki o nazwach parasept, nipagin, aseptin.Stężenie parabenów w kosmetykach waha się od 0,3 do 0,5% (w UE do 0,4%). Słabo rozpuszczają się w wodzie, przy czym para-hydroksybenzoesan benzylu najsłabiej, natomiast para-hydroksybenzoesan metylu najlepiej spośród tych estrów. Parabeny, choć blisko leżą w chemii kwasowi salicylowemu (kwas 2-hydroksybenzoesowy) i kwasowi benzoesowemu, to jednak mają odmienne właściwości toksykologiczne i chemiczne. Dość często uczulają, czyli wywołują na skórze podrażnienie, zaczerwienie, świąd, pokrzywkę i wyprysk. Dłużej stosowane rozszerzają naczynia krwionośne i wywołują wysięk okołonaczyniowy, co może sprzyjać rozwojowi dermatozy okołoustnej i trądziku różowatego. Dlatego osobiście odradzam osobom skłonnym do dermatoz, pokrzywek, trądziku stosowanie kosmetyków zawierających parabeny. Parabeny w stężeniu powyżej 0,4% mogą paskudnie uszkadzać skórę narażoną na działanie promieni słonecznych (opalanie), zwłaszcza wtedy, gdy w kosmetyku (kremie) występują inne estry i kwasy mogące inicjować hydrolizę estrów PHB."
szalonakisia_1
napisał/a: szalonakisia_1 2010-03-04 14:39
są niestety szkodliwe, w dzisiejszych czasach wszystko jest szkodliwe, zawsze coś musi być nie tak
napisał/a: loulou1 2010-03-04 14:46
Składniki te są ogromnie szkodliwe dla zdrowia człowieka jak i również dla środowiska. Chemia wyniszcza nas od środka i na zewnątrz. Coraz więcej ludzi zaopatrza się w drogeriach ekologicznych gdzie można kupić kosmetyki i środki czystości naturalne i ekologiczne bez chemii, konserwantów oraz nie testowane na zwierzętach. Dość ciekawym i niedrogim sklepem internetowym jest:
www.drogeria-natura.com
-
napisał/a: - 2010-03-04 16:40
może i te składniki są niekorzystne dla zdrowia ale napewno dodają ich do kosmetyków w niewielkich ilościach... gdyby były takie szkodliwe jak mówią wycofaliby je z rynku...
dzitka500
napisał/a: dzitka500 2010-03-04 16:51
jak sie rozejrzec to we wszystkim jest cos szkodliwego
eenax
napisał/a: eenax 2010-03-04 17:30
Jak juz pisałam w innym poście nie przekonują mnie badania firmy robiącej kosmetyki. Takie firmy mogą napisać wszystko co im się podoba by "wykosić" konkurencję.
Przekonują mnie badania medyczne.

A skoro juz wystrzegamy się prabenów to powinnyśmy też jeść tylko świeże warzywa i owoce z własnego ogrodu i mieso z kurnika oraz obórki.
Bo parabeny są np. w dżemach, konserwach, mrożonkach, ketchupie, majonezie, ciastkach, napojach, sokach itp.
Generalnie prawie we wszystkim co nie jest świeżym owocem, warzywem, nabiałem lub mięsem.
kapliczka
napisał/a: kapliczka 2010-03-05 20:39
w kosmetykach ziaja parabenów nie ma i ja je stosuję ;)