POLECAMY

Czy można nosić dres w pracy?

koniczynka4
napisał/a: koniczynka4 2014-02-05 16:23
Dziewczyny, prowadzę swoją małą firmę. Ostatnio zatrudniłam Amerykanina, który mieszka w Polsce od lat. Każdego dnia przychodzi do pracy... w spodniach dresowych i bawełnianym t-shircie. Nie obowiązuje u nas jakiś dresscode, można się swobodnie ubierać, ale nikt nie przychodzi w dresie.

Czy powinnam zwrócić mu uwagę?
-
napisał/a: - 2014-02-05 16:37
Jeżeli jego dresowy look nie wpływa negatywnie na wizerunek Twojej firmy - dlaczego miałabyś zmieniać to jak się ubiera? Moim zdaniem trzeba wykazać się wyrozumiałością, w USA chodzenie w dresie i bawełnianym t-shircie na co dzień jest zupełnie normalne :)
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-05 16:51
A czy ten pan w jakiś sposób kontaktuje się z klientami, np. spotyka z nimi? Czy może po prostu siedzi za biurkiem?
Sonia104
napisał/a: Sonia104 2014-02-05 18:44
Jeżeli jest to pracownik który nie ma większego kontaktu z ludzmi z poza firmy to mysle ze nie jest zle. ale tez jeżeli tobie to przeszkadza jak najbardziej mysle ze powinnas zwrocic mu uwagę.
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-06 14:08
Jeżeli nie ma kontaktu z klientami to nie ma podstaw do zwrócenia mu uwagi.
Jeżeli ubranie jest czyste i schludne (niepomiętoszone) to chyba nie jest problem.

Jeżeli bardzo ciebie to drażni to możesz na stopie koleżeńskiej porozmawiać o tym. Nie narzucając mu niczego a jedynie prosząc o zmianę wizerunku. Np. " że miło by było jak by np. dresy zamienił na jeansy, ale jeżeli mu by było niewygodnie to nie ma sprawy i możne przychodzić do pracy tak jak teraz". I zaznaczyć ze jego decyzja nie będzie mieć wpływu na ocenę jego pracy.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-06 14:27
Wszystko zależy od branży, w jakiej pracujecie. W moim odczuciu tylko osoby pracujące w banku lub na kierowniczych stanowiskach powinny być ubrane "na sztywno"... a i tak za każdym razem jak je widzę, szczerze im współczuje (np. w lecie panie w rajstopach - masakra). Im więcej luzu w stroju, tym więcej luzu w kontaktach międzyludzkich :)
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka 2014-02-10 17:30
Amerykański luz ;) ale jeśli Ci to przeszkadza to grzeczne zwróć mu uwagę, że dres nie jest najlepszym ubraniem do pracy. Ja też jestem zdania, że w pracy obowiązują pewne standardy, których powinno się trzymać.