POLECAMY

Czy można myć włosy samą odżywką?

stazzja
napisał/a: stazzja 2015-03-09 23:09
Ostatnio przeczytałam taką właśnie radę. Podobno najlepiej myć włosy odżywką, bo później są super odżywione ;) Że odżywka jest lepsza od szamponu. Zgadzacie się czy to jakieś wymysły?
eenax
napisał/a: eenax 2015-03-10 16:30
Jak w każdej rzeczy w tym co wyczytałaś jest odrobina prawdy.

1. Odżywką można myć ale tylko włosy. Nie da się nią dobrze oczyścić skóry głowy a przy myciu włosów dobre oczyszczenie skóry głowy jest bardzo ważne.

2. Nawet jak się myje włosy samą odzywką to od czasu do czasu trzeba je dokładniej oczyścić i umyć szamponem lub podobnym preparatem.

3. Włosy się odżywia od środka lub wcierając preparaty w skórę głowy. To co wystaje poza skalp jest martwe i raczej się tego nie odżywi a jedynie można zadbać by nie ulegało większym uszkodzeniom (odbudowywać strukturę).

4. Prawda jak zwykle leży pośrodku. Skóre głowy aby oczyscić z zanieczyszczeń i łoju lepiej jest myć szamponem lub podbnym preparatem a same włosy mozna myć odzywką.
Od czasu do czasu całe włosy mozna umyć szamponem lub podobnym preparatem.
Jak się stosuje kosmetyki zawierające sylikony (np. jedwab biosilk) to sama odżywka do oczyszczenia z nich włosa nie wystarczy.
mmachnicka
napisał/a: mmachnicka 2015-03-10 17:32
Też czytałam podobne teorie, ale dla mnie to bzdura. nie wyobrażam sobie nie umyć włosów szamponem.
napisał/a: iskra_tyrael 2015-03-14 12:53
eenax ma wiele racji.
Pamiętaj, że odżywki są najczęściej po umyciu szamponem - czasem przed, choć najczęściej są to maseczki. I w zależności od Twoich potrzeb trzeba dobrać odpowiedni szampon i odżywkę. To nie jest tak, że masz jednen na całe życie. Co jakiś czas też trzeba zmieniać, bo włosy i skóra przestają reagować na substancje aktywne.
Jeśli masz problem z doborem szamponu czy odżywki chętnie na priv. pomogę. Sama dla siebie uczyłam się dobierać, teraz już wiem jakie firmy nie testują na zwierzętach i są super dla alergików, np. :)