POLECAMY

Czy mam anemie ?

-
napisał/a: - 2011-03-31 23:51
Ciągle mam zimne ręce , mam śińce pod oczami mimo , że mam dopiero 15 lat . Dość dużo się pocę , a gdy się denerwuje to się trzęsę , mam także kłopot ze skłupieniem się ;( Jak się z tym uporać ? Jak myślicie to anemia ?
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2011-04-01 00:24
Raczej po objawach trudno stwierdzić, myślę że powinnaś zrobić badania podstawowe oraz umówić się do endokrynologa(to taki lekarz od hormonów).
Jesteś w tej chwili w okresie dojrzewania i do tego jest przedwiośnie więc może stąd takie objawy.
A być może masz po prostu niskie ciśnienie.
Ja borykam się z tym właśnie od okresu dojrzewania.Moje ciśnienie to średnio 60/40 a tętno 50 więc ze względu na taki stan moje serce wolniej bije a co za tym idzie mam zimne ręce i stopy oraz rano i gdy gwałtownie się podniosę to bardzo kręci mi się w głowie. Do tego trudno mi się wybudzić rano:) poza tym mam wrodzone ADHD:D bo wszystko pali mi się w rękach....ale żyję i mam się dobrze:)
Życzę powodzenia
-
napisał/a: - 2011-04-01 01:14
Trudno powiedzieć.
Musisz wybrać się do lekarza niech ci da skierowanie na badanie krwi z którego wyniknie czy masz anemie.
Oczywiście z wynikami do lekarza bo jak nie anemia to zawsze może być co innego co oczywiście tego Ci nie życzę.
Katalina
napisał/a: Katalina 2011-04-01 09:31
Patrząc po objawach, to może być mnóstwo różnych rzeczy, niekoniecznie poważnych. Sińce pod oczami to może być zwyczajny objaw niewyspania lub problemów z krążeniem, podobnie jak objawem problemów z krążeniem mogą być zimne dłonie. Rozkojarzenie dopada każdego, także może być objawem niewyspania. Trzesiawka z nerwów dotyka mnóstwa ludzi, choćby i mnie. Myślę, że nie powinnaś na siłę doszukiwac się problemów zdrowotnych, a jesli już naprawdę jesteś przekonana, że coś Ci dolega, po prostu idź do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o rutynowe przebadanie.
-
napisał/a: - 2011-04-01 11:56
Często odczuwasz silne bóle głowy, narzekasz na ciągłe zmęczenie, a twoja ogólna kondycja jest bardzo słaba? Sądzisz, że jest to skutek przemęczenia i negatywne działanie stresu, związanego z nauką, pracą i dodatkowymi zajęciami.

Zapominasz, że twoje złe samopoczucie może być pierwszym objawem anemii. Błędnie sądzisz, że anemia jest chorobą, która dotyka jedynie osoby szczupłe, będące na "wiecznej" diecie odchudzającej.

Jeśli twoje złe samopoczucie utrzymuje się przez długi czas, powinieneś udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania krwi, bo może okazać się, że masz anemię.
Konsultacja z lekarzem pozwoli ci na opracowanie zdrowej diety, bogatej w żelazo i inne składniki mineralne. Specjalista zleci odpowiednie leki, łagodzące objawy anemii.

Jeśli zauważysz u siebie następujące zachowania, to mogą być one objawem anemii:
- osłabienie organizmu,
- uczucie ciągłego zmęczenia,
- senność,
- bladość skóry,
- zawroty głowy,
- problemy z koncentracją,
- samorodnie powstające siniaki i stłuczenia.


To są objawy anemii, więc jak widzisz nie pokrywa się z twoimi dolegliwościami. Radzę ci udać się do lekarza na konsultację. Opisz mu dokładnie swoje objawy i możesz poprosić o skierowanie na badanie krwi, a z wynikami z powrotem do lekarza, on oceni czy masz anemie.
napisał/a: belabela 2011-04-03 01:17
Najlepiej zrób badanie krwi i będziesz mia ła jasność. Kaźdy lekarz rodzinny przy takich objawach Ci to zleci i będziesz mogla za darmo zrobić badanie. Nie próbuj zgadywać, bo czasem można coś za bardzo zbagatelizować i ma się dużo większe problemy. Wiem coś o tym, choć to nie ja bagatelizowałam, tylko słaby lekarz. Dopiero dokładne badania mi pomogły.
kathiee
napisał/a: kathiee 2011-04-04 12:38
Nie musi to byc anemia, może to być zarówno coś z tarczycą.
Wybierz się do lekarza i zrób badania podstawowe - jkrew, mocz etc.