POLECAMY

Czy chodzenie na solarium szkodzi?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-02-11 21:22
Czy chodzenie na solarium rzeczywiście szkodzi? Oczywiście chodzi mi o kilka minut raz na jakiś czas. Jeszcze nigdy na solarium nie byłam, ale chciałabym zacząć chodzić. Tylko nie wiem, czy gra jest warta świeczki.
Sonia104
napisał/a: Sonia104 2014-02-12 10:58
ja nie chodze, mysle ze po pierwsze szkodzi a po drugie żeby efekt się trzymala trzeba chodzic systematycznie.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-02-12 12:21
Wydaje mi się, że "kilka minut raz na jakiś czas" nie da efektu ;) Pomijając skutki zdrowotne, opalenizna z solarium jest też niemodna, bo często wygląda tandetnie. Może lepiej postawić na dobry balsam brązujący?
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-12 15:14
Moim zdaniem absolutnie nie powinnaś chodzić na solarium. Ja kiedyś chodziłam seriami dwa razy w roku, po kilka razy. Dziś tylko chirurgicznie usuwam znamiona, bo okazały się niebezpieczne dla mojego zdrowia...
-
napisał/a: - 2014-02-12 16:37
Wszystko w umiarze jest OK. Jeśli zamierzasz bywać tam rzadko i nie przesadzać z czasem, to warto spróbować!

Pamiętaj jednak, że podobno solarium uzależnia.
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-02-12 16:50
Jeśli nie przemieni się to w uzależnienie, to uważam, że przed latem i od okazji do okazji można chodzić na solarium. Skóra wygląda wtedy lepiej, o ile nie przesadza się z minutami spędzonymi na solaryjnym łóżku. Ja przed wakacjami chadzam na solarium na maksymalnie 5 minut, co drugi dzień przez mniej więcej 10 dni. Skóra ma ładny kolor, a nie jest wysuszona...
-
napisał/a: - 2014-02-12 17:19
moim zdaniem o wiele bezpieczniej jest kupić sobie dobry balsam brązujący, który nie pozostawia smug, to o wiele lepsze dla naszej skóry niż cykliczne chodzenie do solarium
eenax
napisał/a: eenax 2014-02-13 09:02
Z solarium jest rożnie.

Samo solarium jest bardzo demonizowane własnie dlatego ze ogromna ilość osób przesadza z chodzeniem na nie i nie przestrzega podstawowych zasad.

Jeżeli chcesz chodzić od czasu do czasu na kilka minut to nie powinno to zaszkodzić. Z drugiej strony nie będzie tez efektu opalenizny bo rozsądne chodzenie to za mało by sie ładnie opalić. No i przed wejściem do kabiny trzeba wszystkie znamiona i pieprzyki poprzykrywać by nie były wystawione na naświetlenie.
Dla ładnej opalenizny polecam balsamy brązujące/samoopalacze.

No i bardzo trzeba uważać z chodzeniem na solarium bo bardzo łatwo jest się uzależnić. Podczas naświetlania skóry wytwarza się w niej wit. D która w dużym stopniu odpowiada za dobre samopoczucie. Jeśli dołączy się do tego efekty wizualne (ładna opalenizna), przyjemne ciepełko i relaks (solaria z muzykoterapią i aromaterapią) to potem ciągnie do tego solarium jak "muchy do miodu".
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka 2014-02-13 17:13
Jest to bezpieczne jeśli będziesz korzystała z niego z umiarem. ja jednak polecam balsamy brązujące a mammy ich naprawdę sporo na polskim rynku.