POLECAMY

Cz warto suszyć proste włosy suszarką z dyfuzorem?

napisał/a: katalinkaa 2012-07-26 15:22
Witam, mam mały problem.. mam proste, pocieniowane, cienkie i nie bardzo gęste włosy lekko za ramiona. Problem w tym, że zawsze są przyklapnięte i brak im objętości.. żeby jakoś wyglądały używałam do tej pory prostownicy i podwijałam pasemka do twarzy, ale teraz widzę że to strasznie niszczy włosy :( Suszarki nie używam, ale ostatnio zastanawiam się nad zakupem suszarki z dyfuzorem. Stąd moje pytanie: czy taka suszarka nada prostym włosom objętości i sprawi że będą się jako tako same układać? A jeśli tak, to jaką suszarkę wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Z góry dziękuję za odpowiedź! :)
-
napisał/a: - 2012-07-26 22:33
chcesz puszyste włosy to moze spróbuj natapirować je i ułożyć,suszarka z dyfuzorem nie robi takiego efektu ,jest to tylko chwilowy efekt
-
napisał/a: - 2012-07-26 23:50
Po umyciu głowy, nałóż piankę na palce, wgnieć ją we włosy od końcówek, a potem stopniowo do nasady. Rozprowadzaj piankę na leciutko wilgotnych włosach, a następnie susz je pochylając głowę w dół. Objętość włosów optycznie zwiększy się :)

Tylko tej pianki nie nakładaj zbyt dużo, bo znów musiałabyś myć głowę ;]


A to co znalazłam w necie:
Dyfuzor – używaj go właściwie

1. Aplikacja produktu – zasada jest prosta – produkt, którego konsystencja nie jest płynna, powinien zostać wgnieciony, zbierz włosy od końcówek po nasadę ugniatając je i nieco plącząc, tak zebrane włosy ułóż w dyfuzorze.
2. Podziel włosy, pasma powinny być dość szerokie, w zależności od ilości włosów – wybierz od 3 do 6 pasm.
3. Temperatura – używaj naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia powietrza suszarki.
4. Praca dyfuzorem – końcówkę dyfuzora, co chwilę przykładaj bezpośrednio do głowy, by nie poparzyć skóry, przekręcaj dyfuzor o 180 stopni lub wykonuj nim okrężne ruchy i koniecznie zmieniaj ułożenie włosów w dyfuzorze. Od tego oraz od czasu działania dyfuzora na włosy, zależy rodzaj skrętu.