POLECAMY

Co zrobić, żeby po balejażu uzyskać jednolity kolor włosów?

napisał/a: helppp 2012-10-06 01:51
Moim naturalnym kolorem włosów jest blond, ale od ok. 7 lat farbowałam włosy na brąz, w tym tygodniu postanowiłam zrobić dekoloryzację, żeby powoli wracać do blondu, Pani fryzjer doradziła mi balejaż, w którym czuję się bardzo źle. Co mogę zrobić, żeby uzyskać jednolity kolor? może być jakiś odcień blondu, choć wolałabym brąz, co się stanie jeśli na włosy nałoże teraz farbę naturalny jasny blond? Bardzo bardzo proszę o odpowiedź
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2012-10-06 02:10
miałaś zrobić dekoloryzjacje czyli ściągnięcie koloru!
w tej chwili to dupa a nie ściąganie koloru, fryzjer wyciągnąl od ciebie kasę, bo pewnie chce żebyś chodziła do niego i robiła ciąglę nowe pasma aż dojdziesz do blondu!
ja tak robiłam ale jestem naturalną brunetką i tylko w ten sposób mogłam miec upragniony blond....zmień fryzjera! idż na dekoloryzację (niestety zniszczy włosy) i znów będziesz blondynką
bozusia
napisał/a: bozusia 2012-10-06 13:56
albo posłuchaj MamyNaEtacie albo zrób to co ja kilka lat temu (odcierpiałam swoje :)- nie farbuj przez ok pół roku, potem jak będziesz miała już konkretne odrosty zostaw dół dłuższy ,a górę ścieniuj i tak aż do uzyskania swojego koloru ( + jest taki ,że nie niszczysz i nie osłabiasz w ten sposób włosów, bo nakładając farbą zbliżona do twojego ana i tak się w końcu wypłuka i nadal będziesz mieć odrosty)
opcja nr dwa ( tez przetestowana )- balejaż
możesz wykonać go samodzielnie i efekt będzie fajny , a kupę kasy zaoszczędzisz - bierzesz dwa kolory farby o zbliżonym kolorze do twojego, dzielisz włosy "zygzakiem" na wąskie pasemka i robisz tak : pasemko jaśniejsze, na to folia, pasemko ciemniejsze, na to foli, zostawiasz jedni pasemko takie jak masz, powtarzasz po kolei, farbujesz tak tylko do linii uszu ( pod spodem i tak nikt nie ogląda ,a mniej zniszczone włosy)
najpierw wybrałam opcję druga ,a po jakimś czasie pierwszą
jeśli nie potrafisz sama poproś koleżankę , siostrę , szwagierkę, zawsze znajdzie się ktoś kto to potrafi zrobić w domu
życzę ci powodzenia , mi się udało wrócić do swojego koloru