POLECAMY

Co sądzicie o doczepianych włosach?

butterfly2
napisał/a: butterfly2 2014-01-30 22:19
Czy warto sobie coś takiego kupić? Jak to się komponuje z naturalnymi włosami? Można dobrać odpowiedni odcień do swoich? Gdzie i jakie "doczepki" warto kupić? Z góry dziękuję!
AniaFryzjer
napisał/a: AniaFryzjer 2014-02-03 01:26
Domyślam się, że chodzi o dopinki typu clip-on.

Doczepki mogą być wykonane z włosów syntetycznych lub naturalnych. Godne polecenia są te drugie i warto w nie zainwestować. Wyglądają naturalnie, nie elektryzują naszych włosów tak jak te sztuczne i można je poddawać takim samym zabiegom jak własne włosy: suszeniu, prostowaniu, nawijaniu na lokówkę, farbowaniu. Włosy syntetyczne nie mają takich właściwości jak ludzkie włosy. Nie można ich farbować czy poddawać działaniu wysokiej temperatury.

Dopinki z włosów naturalnych możemy spróbować dobrać do koloru naszych włosów, ale też możemy je pofarbować na wybrany kolor. Wówczas jeżeli wybierzemy dopinki z włosów w dotyku podobnych do naszych, to odpowiednio wpięte będą idealnie się komponowały z nimi. Jak je dobrze ułożymy to nikt (kto np. nie wie, że mamy krótkie włosy) nie zauważy, że mamy doczepiane pasma.

W przypadku włosów syntetycznych sprawa wygląda gorzej. Przede wszystkim musimy idealnie trafić w odcień włosów - co jest niemal niemożliwe. Najczęściej mają one też dość silny, sztuczny połysk i są grubsze niż większość włosów słowiańskich. Te pasma sprawdzają się jako fragmenty upięcia, aby zwiększyć jego objętość lub podczas sesji zdjęciowych, gdzie retuszer skoryguje różnicę odcienia pasm dopiętych i naturalnych.

Pasma do doczepiania można zakupić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, sklepach fryzjerskich oraz sklepach wysyłkowych. Mają różną długość i gramaturę. Zazwyczaj sprzedawane są w kompletach kilku taśm o różnej długości.

Założenie "doczepek" jest dość łatwe, ale wymaga dokładności. Przypina je się na małą spinkę zatrzaskową, przypominającą takie jak noszą małe dziewczynki, do przypięcia np. grzywki. Nieestetycznie wpięte będą szkodzić zamiast upiększać!

Jest to świetne rozwiązanie jeżeli szykuje nam się specjalne wyjście i chcemy przedłużyć i zagęścić włosy na tą okazję. Codzienne używanie ich może być dość męczące dla naszych włosów i skóry głowy, zwłaszcza jeżeli dopinamy sporo taśm włosów o dużej gramaturze.

Dobrej jakości doczepki z włosów naturalnych, odpowiednio pielęgnowane i używane będą służyły nawet kilka lat.

Warto wiedzieć, że oprócz pasm do przedłużania i zagęszczania można też kupić dopinaną grzywkę. Zasada przypinania jest taka sama jak taśm z pasmami.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-02-03 14:27
Moim zdaniem włos naturalny zawsze będzie różnić się od tego sztucznego. Osobiście nie jestem zwolenniczką doczepianych włosów. Jeśli robi się to nieumiejętnie, zamiast zachwycać - dziewczyny wyglądają po prostu śmiesznie...
-
napisał/a: - 2014-02-05 16:43
Moim zdainem można uzyskać taki efekt, że absolutnie nikt nie pozna się, że mamy przedłużone włosy. Ja kiedyś przedłużyłam sobie na jakiś czas po tym, jak fryzjerka zbyt krótko mnie obcięła i źle się czułam z nową fryzurą. Pierwsze przedłużenie nie było idealne, ale drugie, gdy już poznałam lepiej metody było perfekcyjne, nikt nie wiedział, że mam przedłużane włosy poza najbliższymi osobami, którym o tym mówiłam.

Tu masz video jak się przedłuża włosy:
https://polki.pl/uroda_video_artykul,10011016.html