POLECAMY

co jest najlepsze na tradzik?

zaneta1989
napisał/a: zaneta1989 , 2011-03-09 13:08
jaki kosmetyki sa najlepsze na cere tradzikowa?
kathiee
napisał/a: kathiee , 2011-03-09 14:16
Na trądzik najlepsza jest wizyta u Dematologa. Trądzik to choroba, którą trzeba leczyć.
Sklepowe półki uginają się pod ci ężarem kosmetyków anty - trądzikowychh. Ale każda zmiana skórna (tzn. trądzik) jest inna i należy każdą indywidualnie traktować. Używając sklepowe kosmetyki, możesz sobie zaszkodzić. Nie piszę, że musisz - ale możesz. Ja na Twoim miejscy wybrałabym się do dermatologa - przyjmują na kasę chorych - i została pod jego opieką.
napisał/a: agusiaa91 , 2011-03-09 14:42
Ja ci mogę polecić to co ostatnio koleżance bo się również pytała... Ja myślę że będzie najlepszy domowy sposób sama przyrządzisz i wiesz z czego tą maseczkę masz zrobioną.

Oto przepis:

- cztery-pięć tabletek aspiryny niepowlekanej (najlepsza standardowa aspiryna Bayera)
- łyżka stołowa (w razie konieczności dwie) letniej wody
- miód lub jogurt naturalny

Rozgnieć aspirynę i zmieszaj ją z wodą, aż powstanie pasta. Jeśli chcesz, aby lepiej trzymała się skóry, dodaj odrobinę miodu. Jeśli zaś maseczka ma łagodzić podrażnienia, zmieszaj pastę z jogurtem. Nałóż i poczekaj, aż wyschnie. Zdejmuj poprzez delikatne pocieranie skóry opuszkami palców.

Regularne stosowanie powinno przynieść widoczne efekty - aktywny składnik aspiryny ma podobne działanie do kwasu salicylowego, który z kolei pomaga lekko złuszczać skórę.
napisał/a: kossak , 2011-03-09 14:46
jeśli nie masz specjalistycznych maści to polecam maść cynkową i tormentiol - jedno i drugie kupisz za grosze i bez recepty.