10 najlepszych skarpetek złuszczających do stóp

Poznaj 10 najlepszych skarpetek złuszczających do stóp.
/ 24.05.2018 04:59

Skarpetki złuszczające to jeden z najnowszych sposobów walki o gładką skórę stóp (która z natury lubi się przesuszać i rogowacieć). Jeśli borykasz się ze zrogowaceniami na podeszwach stóp i stwardniałą, pożółkłą skórą wypróbuj je koniecznie! Ten domowy zabieg zastąpi profesjonalny pedicure.

Jak stosować skarpetki złuszczające do stóp?

Cienkie skarpetki z tworzywa są od wewnątrz pokryte żelowym preparatem złuszczającym (z kwasami, jak glikolowy, salicylowy, cytrynowy). Zakłada się je zazwyczaj na ok. 1-1,5 godziny (sprawdź na opakowaniu!) na umyte i lekko wilgotne stopy.

Przed zastosowaniem skarpetek złuszczających warto zrobić kąpiel zmiękczającą stóp, aby substancje złuszczające miały ułatwione zadanie. Po zabiegu umyj stopy, osusz. Wmasuj krem nawilżający.

Przez następne kilka dni nie używaj peelingów do stóp, tarki czy pumeksu. Po prostu zostaw skórę stóp w spokoju. W tym czasie (zazwyczaj w ciągu tygodnia – dwóch) zrogowaciała skóra zaczyna się złuszczać. W zależności od typu i stanu skóry schodzi mniejszymi lub większymi płatami – tak ma być! Musisz przetrwać ten najgorszy czas, aby potem cieszyć się gładkimi stopami.

Jak skarpetki złuszczające działają na skórę?

Ich głównym zadaniem jest złuszczenie suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka. Dzięki kwasom następuje to w kilka dni po zastosowaniu skarpetek. Ale w płynie, którym są nasączone znajdują się także substancje pielęgnujące odsłoniętą, młodszą skórę, np.:

  • mocznik – głęboko i długotrwale nawilża skórę, zmiękcza ją i zapobiega powstawaniu nowych zrogowaceń;
  • alantoina – łagodzi podrażnienia powstające podczas procesu złuszczania naskórka;
  • olejki roślinne – delikatnie nawilżają i natłuszczają skórę, odżywiają ją i przyspieszają naturalną regenerację.

Kto nie powinien stosować skarpetek złuszczających?

Stopy w czasie stosowania skarpetek muszą być zdrowe. Skarpetki złuszczające to kosmetyk przeznaczony dla osób, które nie mają żadnych innych problemów oprócz suchej, stwardniałej skóry. Odradza się stosowanie ich przez osoby, które mają problemy takie jak alergie, grzybica, skaleczenia (nawet najdrobniejsze) czy odciski.

Zobacz także:

Peelingujące maski do stóp w formie skarpetek
Kosmetyki do pielęgnacji stóp – nasze typy!
Wybór redakcji: 13 rzeczy, które ułatwią domowy pedicure

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/25.06.2018 23:12
Też wolę tradycyjny pumeks i krem na noc plus skarpetki. Rok temu spróbowałam tych skarpetek i długo się musiałam męczyć z łuszczącą się skórą. Zresztą efekt nie utrzymał się dłużej niż po zwyczajnym złuszczaniu pumeksem, tylko czekać aż się przestanę łuszczyć trzeba było dłużej. Jak dla mnie nie warto. Jak się dba o stopy regularnie to nie potrzebne takie specyfiki ;)
/26.05.2018 14:54
może jestem przedpotopowa, ale wolę pumeks