Kawa to naturalny kosmetyk, który zawsze masz pod ręką. Zawarta w niej kofeina poprawia mikrokrążenie i przyspiesza odpływ limfy, wspomaga też usuwanie toksyn i spalanie tkanki tłuszczowej. Jest więc pomocna w walce z pomarańczową skórką. Dlatego często dodaje się ją do peelingów i kosmetyków antycellulitowych. Ale peeling z kawy sprawdza się również w pielęgnacji cery – wygładza ją i odświeża. Łatwo przygotujesz go w domu.
Peeling kawowy na twarz:
1. Peeling kawowy z żelem
Składniki:
- płaska łyżeczka zmielonej kawy
- neutralny żel do mycia twarzy
Kawę zalej niewielką ilością wrzątku i odstaw do zaparzenia. Odsącz fusy i wymieszaj z żelem do mycia twarzy. Wymasuj nim wilgotną skórę i spłucz ją ciepłą wodą. Po zabiegu przetrzyj skórę tonikiem i wklep w nią krem pielęgnacyjny.
2. Peeling kawowy z oliwą
Składniki:
- 2 łyżeczki zmielonej kawy
- łyżka oliwy
- łyżeczka płynnego miodu
Kawę zaparz kilkoma łyżkami wrzątku. Fusy odcedź i wymieszaj z miodem i oliwą, tak by uzyskać gęstą masę. Nałóż peeling na wilgotną skórę, delikatnie ją wymasuj, a potem spłucz ciepłą wodą i osusz ręcznikiem.
Uwaga! Peeling kawowy jest dość mocny, może podrażnić cerę wrażliwą.
Peeling kawowy na cellulit:
Jeśli zmagasz się z pomarańczową skórką, stosuj domowy peeling kawowy podczas codziennej kąpieli pod prysznicem. Wystarczy do zmielonej kawy (świeżej lub fusów z zaparzonej) dodać kilka składników, które zapewne masz w kuchni. Peeling wmasuj w miejsca dotknięte cellulitem - od dołu do góry.
1. Peeling kawowy z cynamonem
Składniki:
- 3 łyżki kawy mielonej,
- 2 łyżki gruboziarnistego cukru,
- łyżka cynamonu,
- żel pod prysznic o neutralnym zapachu
Kawę zaparz, zalewając ją niewielką ilością wrzątku. Gdy wystygnie, fusy odcedź, dodaj cukier, cynamon i tyle żelu, by powstała gęsta masa. Peelingiem wymasuj wilgotną, rozgrzaną kapielą skórę i spłucz ją dokładnie pod prysznicem.
2. Peeling kawowy z jogurtem
Składniki:
- ¼ szklanki zmielonej kawy,
- szklanka soli gruboziarnistej,
- 2 łyżki jogurtu naturalnego
Wszystkie składniki peelingu wymieszaj tak, by otrzymać gęstą, jednorodną masę. Nałóż kosmetyk na rozgrzane prysznicem ciało i delikatnie, miejsce przy miejscu, je wymasuj, a następnie spłucz ciepłą wodą.
3. Peeling kawowy z olejem
Składniki:
- 2 łyżki świeżo zmielonej kawy,
- ½ szklanki gruboziarnistego cukru,
- łyżka oleju migdałowego lub arganowego (możesz je zastąpić oliwą).
Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki peelingu i wymasuj nim ciepłą, wilgotną skórę, po kąpieli. Na koniec spłucz ciało ciepłą wodą i delikatnie osusz je ręcznikiem.
Więcej na temat peelingów
Szukasz dobrego peelingu do twarzy? Wybierz taki, który na pewno nie podrażni twojej cery
Peeling kawitacyjny to idealny zabieg na wiosnę. Jest bezpieczny i doskonale oczyszcza skórę!