Zmniejszenie brodawek sutkowych - korekta kształtu

Za duże sutki lub wystające sutki to częsty estetyczny problem kobiecych piersi. Borykają się z nim zwłaszcza kobiety, które rodziły i karmiły swoje dzieci. Czy możliwe jest zmniejszenie brodawek sutkowych lub korekta ich kształtu w 15 minut? Czy taki zabieg jest bardzo inwazyjny i czy znacząco poprawia wygląd piersi? Kto w Polsce wykonuje takie zabiegi? I ile kosztuje korekta kształtu brodawek lub ich zmniejszenie?

Młode mamy, których biust stracił trochę na swojej świetności mają obecnie bardzo duży wybór najróżniejszych zabiegów i metod, które w 100% pomagają powrócić ich piersiom do dawnego wyglądu. Okazuje się, że polska medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna przodują we wprowadzaniu wielu nowoczesnych metod.

Zobacz też: Peeling domowy czy medyczny?

Najczęstszymi problemami z jakimi borykają się kobiety dotyczącymi samych brodawek sutkowych są:

  • nadmierne rozciągnięcie brodawek, co zaburza stosunek anatomiczny piersi dając zły optycznie efekt (duże brodawki sutkowe)
  • nadmiernie wyciągnięta brodawka sutka 

Piersi /fot. Fotolia

Kobiety często mają zastrzeżenia do wyglądu swoich sutków, zwłaszcza po ciąży i karmieniu dziecka

Za duże sutki

W klinice AG Klinik doktor Adam Gumkowski opracował i stosuje dwie autorskie metody, za pomocą których można zmniejszyć za duże sutki bez pozostawiania blizn. Doktor Gumkowski jako jedyny w Polsce i prawdopodobnie na świecie (!) od niedawna z sukcesem wykonuje te zabiegi. Efekt jest bardzo dobry, a same zabiegi krótkie i niezbyt uciążliwe dla pacjentki. 

Zobacz też: Skóra naczynkowa - jak sobie radzić z pajączkami?

Pierwsza metoda polega na zastosowaniu autorskiej techniki szwów przezskórnych, dzięki której można zmniejszyć sutki i skorygować kształt brodawek sutkowych. Zabieg jest krótki, trwa około 15 minut, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po zagojeniu nie ma śladu blizn.

Druga autorska metoda  wprowadzona w ostatnim czasie to - zmniejszenie brodawek sutkowych za pomocą lasera. Metoda szybka i bardzo skuteczna. Oczywiście w przypadku bardzo dużych sutków wymaga 2-3 krotnych zabiegów lub połączenia jej z inną procedurą za pomocą specjalnej techniki szwów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest krótki - trwa  około 15 minut. Czas gojenia jest szybki, a po zabiegu także nie ma żadnych blizn.

Zabiegi pomniejszenia brodawek przy pomocy nici są przeprowadzane od 2 lat i poddało im się około 20 pacjentek; metoda laserowa - od 4 miesięcy, do tej pory zastosowano ją u kilku kobiet.

Zobacz też: Zainwestuj w urodę - idź do gabinetu kosmetycznego

Klinika Sztuk Pięknych Dr. Gumkowskiego

Zabieg zmniejszania brodawek sutkowych - korekta kształtu wykonywana w Klinice Sztuk Pięknych Dr. A. Gumkowskiego (dr Gumkowski na zdjęciu po lewej) /fot. Materiały prasowe

Wystające sutki

Dla wielu kobiet ważnym problemem estetycznym jest nadmiernie wyciągnięta brodawka sutkowa, która wymaga prostego zabiegu skrócenia. Zabieg taki polega najczęściej na usunięciu pierścieniowatego fragmentu skóry u podstawy brodawki. Unika się dzięki temu ryzyka naruszenia ciągłości przewodów mlecznych, a szerokość usuniętego paska skóry decyduje o tym jak długa zostanie brodawka. Następnie brzegi rany zostają zbliżone za pomocą delikatnych szwów.

Zobacz też: "Krągła rewolucja" - piękno w każdym rozmiarze

Koszt zabiegu zmniejszania brodawek sutkowych waha się od 2 do 3 tysięcy zł.