Zmniejszanie piersi

Przerost piersi może wystąpić po okresie karmienia lub po prostu „z wiekiem". Zdarza się też u bardzo młodych kobiet jako cecha wrodzona. Bardzo znaczny przerost powoduje nie tylko kompleksy, ale nawet przeciążenie kręgosłupa

Przerost piersi może wystąpić po okresie karmienia lub po prostu „z wiekiem". Zdarza się też u bardzo młodych kobiet jako cecha wrodzona. Bardzo znaczny przerost powoduje nie tylko kompleksy, ale nawet przeciążenie kręgosłupa.

W przypadkach znacznego przerostu piersi wykonuje się ich redukcję, usuwając nadmiar skóry, tkanki podskórnej i gruczołu. Przerost najczęściej połączony jest z opadaniem, a więc przy redukcji wykonuje się zarazem podniesienie piersi. Brodawka i otoczka przesuwane są ku górze wraz z odpowiednim fragmentem gruczołu. Niekiedy, przy wycięciu znacznej części gruczołów, brodawki z otoczkami przenosi się we właściwe miejsce w postaci przeszczepów.

Zakres zmniejszenia powinien być ustalany indywidualnie. Redukcja może być też jednostronna, w przypadkach wrodzonej asymetrii.

Operacja wykonywana jest wyłącznie w znieczuleniu ogólnym, trwa ok. 3 godzin. Pobyt w szpitalu wynosi 1-2 dni. Początkowo stosuje się elastyczny ucisk opaskami, w późniejszym okresie nosić należy dobrze dopasowany stanik (również w nocy). Przez 6-8 tygodni powinno się unikać znacznych wysiłków fizycznych i uprawiania sportów.

Cena: od 7000 zł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
zmniejszenie piersi bardzo dobrze robi dr Pawel Szymanski z wawy