POLECAMY

Zmień skórę – zrób sobie peeling!

Sprawi, że Twoja cera nabierze nowego, świeżego wyglądu. Dzięki niemu każde dotknięcie skóry, będzie wiązało się z przyjemnym doznaniem niesamowitej gładkości. Jest prostym zabiegiem i możesz wykonać go w domowym zaciszu. O czym mowa? – o peelingu.
Zmień skórę – zrób sobie peeling!

Z regularnym wykonywaniem peelingu wiążą się praktycznie same zalety. Mianem peelingu określa się inaczej złuszczanie zbędnego naskórka - obumarłych komórek, będących wynikiem naturalnego procesu odnawiania się skóry. Zabieg ten usprawnia krążenie krwi, przez co skóra jest lepiej odżywiona, wygląda świeżo i promiennie.

Peeling pomaga także w wyrównywaniu kolorytu. Na rynku dostępny jest szereg preparatów do złuszczania naskórka. Możemy wybierać m.in. spośród peeling’ów: mechanicznych (chyba najbardziej znanych, wykorzystywane są w nich drobne granulki, które działają jak „papier ścierny”, usuwając zbędne komórki) czy enzymatycznych.

Dla kogo?

Uważać powinny osoby o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze. Jeśli korzystamy z gotowych preparatów kosmetycznych, peeling’i należy stosować według zaleceń producenta (przeciętnie 1-2 razy tygodniowo).

Polecamy: Dobieramy idealne serum

Domowe peelingi

Poniżej proponujemy pomysły na domowe wersje złuszczających zabiegów. Złuszczanie ciała należy przeprowadzać w miejscu „odpornym” na zaburzenia. Wyposażyć należy się w: miseczkę, widelec, dostęp do bieżącej wody oraz w ręcznik.

  • Peeling 1

Składniki:
Ziarenka mielonej kawy, oliwa z oliwek.
Sposób przygotowania: Kawę nierozpuszczalną należy wsypać do miseczki, dodać oliwę z oliwek, całość wymieszać. Nanieść na ciało i masować przez kilkadziesiąt sekund. Po złuszczeniu naskórka – mieszankę należy zmyć pod bieżącą wodą, skórę najlepiej przetrzeć ręcznikiem. Peeling ten należy stosować na mniej wrażliwe partie ciała – okolice pośladków, ud, nóg, stóp, ramion, łokci. Taka mikstura może okazać się zbyt drażniąca w przypadku delikatnej skóry twarzy. Po peelingu można wklepać w ciało balsam łagodzący (będzie lepiej się wchłaniał).

Polecamy: Jak skutecznie wyleczyć łysienie?

  • Peeling 2

Składniki:
Płatki owsiane (błyskawiczne), mleko.
Sposób przygotowania: Płatki owsiane przesypać do miseczki, dodać mleko, potrzymać przez kilka minut, aż płatki nasiąkną. Papkę nałożyć na skórę i masować okrężnymi ruchami przez ok. minutę. Po zakończeniu – przemyć skórę wodą. Analogicznie można skorzystać z dodatkowego balsamu łagodzącego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)