POLECAMY

Ziołowe sposoby na stopy

Widok zdrowych i zadbanych stóp to również zdrowa skóra i paznokcie. Latem, gdy stopy „wychodzą” na światło dzienne, wychodzą też często problemy typu: sucha i popękana skóra, nadmierna potliwość oraz problemy grzybicze. Sprawdź, jak temu zapobiec.
Ziołowe sposoby na stopy

Magia ziół

Całe mnóstwo roślin sprzyja człowiekowi w dbaniu o dobrą kondycję stóp. Wymienić tu należy choćby: miętę, macierzankę, szałwię, lawendę, kozieradkę, siemię lniane, dziką miętę wodną, dodatkowo korę dębu oraz wiele, wiele innych.

Przy zbytnim rogowaceniu naskórka stóp pomaga moczenie ich w rozgotowanych obierkach z ziemniaków z dodatkiem oleju z siemienia lnianego, a te specyfiki można znaleźć w zasadzie w każdej kuchni.

Odprężająca kąpiel do stóp

Mieszamy razem po 4 łyżki: macierzanki, igliwia sosnowego oraz lawendy. Następnie zalewamy wszystko letnią wodą i gotujemy przez 5 minut, po zdjęciu z ognia zostawiamy przykryte naczynie na pół godziny, stopy moczymy w dość ciepłej wodzie z dodatkiem tego naparu, do całkowitego jej wystygnięcia.

Siemię lniane na stóp zmiękczanie

Przygotowujemy 4 łyżki siemienia lnianego, mięty i kozieradki. Wszystko zalewamy 1,5-2 litrami zimnej wody, zagotowujemy i odstawiamy na 0,5 godziny, po dolaniu do gorącej wody, moczymy stopy aż do wystygnięcia kąpieli.

Czytaj więcej na uroda.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Bardzo fajne sposoby, zwłaszcza to z siemieniem lnianym. Polecam!