pupa, zgrabna, cellulit fot. FREE

Zgrabna pupa

Choć jest symbolem seksu, zbyt mało się o nią troszczymy. A przecież pośladki powinny być jędrne i kształtne. Możesz to osiągnąć w ciągu miesiąca!
/ 07.06.2011 15:13
pupa, zgrabna, cellulit fot. FREE
Pośladki są zbudowane z mięśni otoczonych warstwą tłuszczową, pokrytych skórą. Gdy jest ona elastyczna, unosi je ku górze i ponętnie zaokrągla. Wystarczy odrobina wytrwałości, gimnastyki i odpowiednich kosmetyków, by twoja pupa miała idealny kształt.

Kuracje z drogerii
Pupa najszybciej traci jędrność w swej dolnej części. Po umyciu ciała nałóż pojędrniający kosmetyk i masuj skórę pupy okrągłymi ruchami - każdy pośladek przez 2-3 minuty.

Gotowe kosmetyki poprawiają krążenie, zwalczają cellulit, zapobiegają obrzękom. Najczęściej zawierają ekstrakty ze skrzypu, bluszczu, iglicy włoskiej, miłorzębu japońskiego, kasztanowca oraz kofeinę, która działa wyszczuplająco. Np. D.Stock - Vichy, zmniejsza przyswajanie glukozy przez komórki skóry i działa lekko odchudzająco. Efekt? Bardziej sprężysta skóra już po czterech tygodniach.


Domowe sposoby

Naturalny krem

3 łyżki wosku pszczelego podgrzej w naczyniu z podwójnym dnem i wymieszaj z 4 łyżkami ciepłego olejku migdałowego. Ubijając, wlewaj powoli 4 łyżki mocnego odwaru z bluszczu, przyspieszającego spalanie tłuszczu i pojędrniającego tkankę.


Cytrynowy eliksir
Skórę pośladków przecieraj kilka razy w tygodniu po kilka minut sokiem cytrynowym - najlepiej naturalnym. Zawarty w nim kwas owocowy delikatnie złuszcza martwy naskórek, rozjaśnia go i odświeża. Po takiej kuracji skóra staje się gładsza, elastyczna, lepiej ukrwiona.
Jeśli jednak masz skłonność do podrażnień, bezpieczniej będzie rozcieńczyć sok przegotowaną wodą w proporcji 1:1.


Skuteczny masaż
Uchwyć palcami fałdkę skóry, unieś ją ku górze, lekko uszczypnij i puść. Rozdzielisz grudki cellulitu i poruszysz tkanki, w których gromadzą się toksyny. Masaż powinien trwać około 10 minut, aż skóra zaróżowi się i rozgrzeje.
Ćwiczenia przy okazji
Wchodząc po schodach -
naciskaj mocno nogami na stopnie, tak aby poczuć naprężanie się mięśni pośladków. Nie korzystaj z windy.
Czekając na przystanku - nie stój w bezruchu, lecz przenoś ciężar ciała z jednej stopy na drugą, mocno naciskając na ziemię. Ćwiczenie powtórz 30 razy.
Zmywając naczynia - ściągaj pośladki: na przemian naprężaj i rozluźniaj mięśnie. Taką gimnastykę uprawiaj przy każdej nadarzającej się okazji.
Pamiętaj! Efekty wszystkich ćwiczeń zależą od twojej wytrwałości i systematyczności.

Stringi pomogą?
Majtki wyszczuplające nie zmniejszą zbyt pulchnej pupy - nadmiar tłuszczyku uwidoczni się nad gumką na biodrach i przy wycięciu nogawek. Taka bielizna utrudnia też mikrokrążenie. Polecamy za to majtki unoszące pośladki w górę, ze wzmocnioną i pogrubioną tkaniną w dolnej części. Szczególnie wymodelują pupę o kształcie gruszki. Przekonaj się też do stringów. Ten fason gwarantuje, że pośladków nie zniekształci wrzynająca się gumka.

To ostateczność
Plastyczna operacja pośladków polega na odessaniu tłuszczu i usunięciu nadmiaru skóry. Jej rezultat zależy jednak od wieku pacjentki, stanu jej skóry i mięśni. Jest drogi (6-10 tys. zł) i niesie ryzyko powikłań. Można się na niego zdecydować, kiedy wszystkie inne metody zawiodły.

Pora na gimnastykę
W domu - ćwiczenia te rób kilka razy w tygodniu

- Wykonaj pozycję jak do chodzenia na czworaka. Każdą nogę wypychaj jak najwyżej 20 razy. Chwilę odpocznij i powtórz ćwiczenie.
- Połóż się, wyciągnij ręce do góry, a nogi zegnij w kolanach. Unoś pupę do góry ok. 15 razy w 3 seriach.
- Najlepiej wykonywać to ćwiczenie na zajęciach step-aerobiku - instruktorzy proponują tam różne ujędrniające ciało konfiguracje. Możesz je również wykonać w domu. Wystarczy ci jeden rekwizyt - niewysoki stołek lub schodek. Wchodź na niego i schodź w szybkim tempie, np. słuchając rytmicznej muzyki, przez ok. 10 min w 3 seriach.

Elżbieta Szczurowska, Jolanta Kalinowska