Dyspareunia objawia się bólem podczas stosunku seksualnego

Zdrowe zimno, czyli co to jest krioterapia?

Co czujesz słysząc słowo zimno? Czy ma dla Ciebie wydźwięk jedynie negatywny? Jeśli tak, to zupełnie niesłusznie, gdyż leczenie za jego pomocą stosowane jest od wieków i to z bardzo dobrym efektem. Sprawdź, co może dać Ci krioterapia!
/ 13.10.2010 00:44
Dyspareunia objawia się bólem podczas stosunku seksualnego

Krioterapia to inaczej leczenie zimnem. W metodzie tej wykorzystuje się ujemne temperatury (często znacznie poniżej -100 stopni Celsjusza). Nie należy bynajmniej obawiać się zamarznięcia w czasie zabiegu, gdyż jest on stosunkowo krótkotrwały (trwa kilka minut, najczęściej 2-3).

Krioterapia może dotyczyć całego ciała (mówimy wtedy o krioterapii ogólnej), bądź tylko jego części (zabieg nazywa się wtedy krioterapią miejscową).

Polecamy: Jak wygrać z cellulitem?

Jakie są zalety krioterapii?

1. Dochodzi do podniesienia odporności. Jeśli do tej pory zimową porą często „dopadało” nas przeziębienie, wcześniejsze rozpoczęcie serii zabiegów może zahartować nasz organizm.

2. Krioterapia wprowadza nas w stan odprężenia, relaksacji. Po takim zabiegu czujemy się jak nowo narodzeni.

3. Metoda ta jest często stosowana w leczeniu chorób przebiegających z odczuwaniem bólu, minimalizując go.

4. Wykorzystywana w ramach odnowy biologicznej, niweluje uczucie przemęczenia.

5. W czasie zabiegu dochodzi do wzmożonej pracy układu krążenia, co wiąże się z lepszym odżywieniem i dotlenieniem komórek.

6. Wpływu krioterapii ogólnej upatruje się także w stymulowaniu procesu leczenia w przypadku chorób takich jak np. depresja (wymaga to dalszych badań).

7. Krioterapia miejscowa stosowana jest często w ramach leczenia zmienionych chorobowo miejsc na skórze, m.in. w przypadku brodawek skórnych.

8. Wydaje się także, iż wykorzystanie ujemnych temperatur może wpływać hamująco na procesy starzenia.

Przed skorzystaniem z zabiegu należy zawsze skonsultować się ze specjalistą.

Polecamy też: Kiedy i jak stosować borowinę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)