POLECAMY

Zatrzymać brąz na dłużej

Zdrowa opalenizna to skóra z lekkim odcieniem brązu. Są jednak osoby, zwłaszcza o bardzo jasnej karnacji, którym ciężko osiągnąć zadowalający je efekt opalenizny wystawiając się na działanie słońca. Wiele osób z powodu różnych przeciwwskazań lub z własnego wyboru, nie może i nie chce zbyt długo przebywać na słońcu. To dla nich stworzono samoopalacze.

Zdrowa opalenizna to skóra z lekkim odcieniem brązu. Są jednak osoby, zwłaszcza o bardzo jasnej karnacji, którym ciężko osiągnąć zadowalający je efekt opalenizny wystawiając się na działanie słońca. Wiele osób z powodu różnych przeciwwskazań lub z własnego wyboru, nie może i nie chce zbyt długo przebywać na słońcu. To dla nich stworzono samoopalacze.

Przedstawiam wskazówki dzięki którym będziesz cieszyć się opalenizną przez cały rok:

Jak przygotować skórę?Zatrzymać brąz na dłużej

Dzień przed aplikacją wydepiluj dokładnie skórę na nogach, w pachwinach i przedramionach. Włoski utrudniają równomierne rozkładanie kosmetyku.
Zrób dokładny peeling całego ciała i twarzy w celu złuszczenia martwego naskórka. Szczególną uwagę poświęć kolanom, łokciom i piętom. W tych miejscach martwy naskórek jest wyjątkowo gruby i samoopalacz nadaje mu intensywniejszą barwę.
Dokładnie nawilż całe ciało mleczkiem kosmetycznym albo oliwką (skóra bardzo sucha) i poczekaj, aż dokładnie wchłonie.

Do dzieła:

Podczas nakładania musisz być bardzo dokładna i cierpliwa.
Wcieranie zaczynaj zawsze od nóg i stopniowo wcieraj kosmetyk w coraz wyższe partie ciała. Do pleców będziesz potrzebowała czyjejś pomocy.
Nie wyciskaj kremu bezpośrednio na skórę (wyjątek stanowi spray). Zawsze lepiej jest rozetrzeć kosmetyk w dłoniach. Jeśli boisz się zabarwień to możesz użyć jednorazowych rękawiczek albo podczas nakładania często myj ręce mydłem.
Aby opalenizna była równomierna, przed położeniem samoopalacza na kolana, kostki, pięty, łokcie i skórę między palcami można pokryć mleczkiem do ciała. Możemy również pomijać te miejsca podczas aplikacji, i dopiero na koniec posmarować je mieszanką: pół na pół samoopalacz i mleczko.
Pamiętaj również, że skóra na wewnętrznej stronie przedramion i pod kolanami jest zawsze dużo jaśniejsza i w miejsca te wcieraj naprawdę minimalną ilość kosmetyku.

Czas na twarz:

Jeżeli będziesz kupować oddzielnie samoopalacz do twarzy to kup tej samej firmy co do ciała aby uniknąć różnej kolorystyki zabarwienia.
Zabezpiecz brwi i włosy przy nasadzie czoła wazeliną albo tłustym kremem. Inaczej mogą się zabarwić na rudo.
Samoopalacz najpierw rozetrzyj w dłoniach i dokładnie kolistymi ruchami wetrzyj go w skórę twarzy omijając powieki. Nie zapomnij o podbródku i szyi. Mniejszą ilością kosmetyku pokryj skórę wokół ust i za uszami.

A teraz cierpliwości!

Poczekaj, aż kosmetyk się wchłonie. Trwa to około 15 min. Ale bezpieczniej będzie przez jakąś godzinę nie wkładać niczego obcisłego i jasnego.

Jak zatrzymać brąz na dłużej?

Dwa razy dziennie nawilżaj dokładnie całe ciało balsamem do pielęgnacji ciała - samoopalacze wysuszają naskórek.
Po trzech dniach musisz poprawić kolor. Inaczej będzie płowiał i nierówno schodził. Cienką warstwą pokryj znowu całe ciało.
Po tygodniu od pierwszej aplikacji zrób dokładny peeling całego ciała i twarzy i od nowa nałóż go tak jak za pierwszym razem.

A jeśli efekt nie jest doskonały?

Smugi i plamy powstają w miejscach gdzie preparat został nierówno rozprowadzony albo gdzie skóra jest grubsza. Możesz je rozjaśnić przemywając te miejsca wacikiem nasączonym wodą utlenioną lub sokiem z cytryny. Na kolanach i łokciach możesz dodatkowo zrobić delikatny peeling.
Białe plamy czy smugi to miejsca, które pominęłaś. Najlepiej wyrównać je samoopalaczem rozcieńczonym mleczkiem kosmetycznym.
Zabarwione dłonie i paznokcie możemy również rozjaśnić wodą utlenioną albo sokiem z cytryny.
Przy odrobinie cierpliwości i precyzji na pewno docenisz zalety samoopalaczy.

Iwona Jakubiak, kosmetolog
Artykuł pochodzi z serwisu www.wellnessinfo.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Potwierdzam,ze ten suplement Sun Complex jets bardzo skuteczny jeżeli chodzi o trwałą opaleniznę,warto o nim pomyśleć już teraz wiosną.
/5 lat temu
Tutaj rewelacyjnie sprawdzi sie odpowiedni suplement. Ja polecam Wam Sun Complex my beauty system. To suplement w postaci kapsułek, dzieki któremu piekna opalenizna pozostanie z nami na naprawde długi czas.
/6 lat temu
dla mnie sam kosmetyk jako samoopalacz jest śmieszny,i nie przepadam za nim/