POLECAMY

Zastrzyki na cellulit

Rewolucja w walce z „pomarańczową skórką” czy kolejny zabieg kosmetyczny, który daje tylko nadzieję na pożegnanie z problemem? Oczywiście najlepiej sprawdzić samemu, jednak przed decyzją warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat zastrzyków.
Zastrzyki na cellulit

Nowa metoda

Tabletki, kapsułki, herbatki, kremy, żele, masaże, maseczki... wszystkie te metody dobrze znane są kobietom, borykającym się z problemem cellulitu. Z pomocą w staraniach o gładką skórę, wolną od grudek i zniekształceń, powstałych na skutek nieprawidłowego odkładania się tkanki tłuszczowej, przychodzi medycyna. Oferuje nam zastrzyki z substancjami, które przyspieszają rozkład komórek tłuszczowych, podanych bezpośrednio do miejsca, w którym zlokalizowany jest cellulit.

Co zawierają te zastrzyki?

W zależności od rodzaju stosowanych zastrzyków, każdy z nich zawiera inne substancje aktywne. Najczęściej jest to kofeina (usprawnia mikrokrążenie krwi), lecytyna i fosfatydylocholina (składnik błon komórkowych, usprawnia wydalanie tłuszczu z komórek), witaminy (działają przeciwutleniająco, poprawiają metabolizm – ułatwiają wydalanie zbędnego tłuszczu i wchłanianie substancji odżywczych). Innym składnikiem jest kwas hialuronowy, który działa podobnie do kofeiny, dodatkowo poprawia sprężystość skóry i wygładza ją.

Czytaj też: Jak usunąć cellulit w salonie kosmetycznym?

Wady zabiegu

Dla większości osób najtrudniejszą przeszkodą w zastosowaniu tej rewolucyjnej metody będzie cena. Koszt jednej serii zastrzyków oscyluje w okolicach kilkuset złotych. W bardziej zaawansowanych przypadkach, konieczne jest powtarzanie zabiegu – całkowity koszt może więc sięgnąć kwoty kilku tysięcy złotych. Kolejnym znakiem „stop” przed poddaniem się takiej terapii może być strach przed zastrzykami. Wprawdzie igły są bardzo malutkie, a nakłucia prawie bezbolesne, ale sam fakt robienia zastrzyków może być bardzo stresujący dla pacjentki. W większości gabinetów kosmetycznych, które oferują takie zabiegi, stosowane jest znieczulenie miejscowe (w kremie lub w składzie preparatów do wstrzyknięć). Należy też przygotować się na fakt, że nawet do tygodnia po zabiegu skóra może być opuchnięta, zaczerwieniona lub pokryta drobnymi siniakami. Oczywiście każda kobieta reaguje indywidualnie, więc każda z osób poddających się zastrzykom, inaczej odczuje skutki zabiegów.

O czym należy pamiętać idąc na zabieg?

Przede wszystkim nie można spodziewać się konkretnych, spektakularnych efektów zaraz po zabiegu. Skóra poddana takiej ingerencji potrzebuje czasu na dojście do siebie, na zregenerowanie wszystkich swoich podstawowych funkcji. Stosowanie drobnych nakłuć może wywołać miejscowy stan zapalny, dlatego każdy taki zabieg odbywa się pod ścisłą kontrolą lekarza, który wydaje stosowne zalecenia, do których należy się stosować przed i po planowanym zabiegu.

Polecamy: W jaki sposób powstaje cellulit?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
ja uporałam się z cellulitem właśnie zastrzykami w salonie SkinConcept, lekarz- mega profesjonalny. Do tego zrobiłam zabieg maximusem. A słyszałam, że fajne efekty są po endermologii i na duże, poważne problemy z cellulitem- duolith storzc. polecam :)
/6 lat temu
Oj może i ta metoda daje efekty, ale nie stać mnie na nią. Zwalczyłam cellulit kapsułkami celluoff, dietką i masażami peelingowymi.