Zaskórniki po maseczce?

Maseczki to jedno z największych błogosławieństw dla cery – oczyszczają, relaksują, nawilżają, odżywiają. Tylko co jeśli twarz po nich wygląda gorzej niż przed?
/ 11.06.2012 06:42

Maseczki to jedno z największych błogosławieństw dla cery – oczyszczają, relaksują, nawilżają, odżywiają. Tylko co jeśli twarz po nich wygląda gorzej niż przed?
Bez względu na to czy maseczkę wykonujemy samodzielnie w domu, czy w salonie u kosmetyczki, efekt często jest ten sam: cera niby promienieje, ale na drugi dzień rano na nosie, czole i brodzie straszą zaskórniki. A przecież tego właśnie chciałyśmy uniknąć…

Zaskórniki po maseczce?depositphotos.com

To zupełnie normalne!
Na szczęście, rewolucje skórne po maseczce to nie jest błąd systemu ani wada produktu, ale zupełnie naturalny proces, który paradoksalnie świadczy właśnie o tym, że zabieg podziałał!
Maseczka to bowiem intensywny sposób na detoksyfikację czyli oczyszczenie skóry z toksyn. Pozbawiając się zanieczyszczeń i produktów przemiany materii mamy szansę na świeżą, promienną i gładką cerę, ale zanim to nastąpi musimy się liczyć z tym, że proces oczyszczania będzie niepiękny.

Pozostawiona na twarzy maseczka wnika głęboko w skórę i dzięki swoim składnikom aktywnym pobudza ją do intensywniejszego pozbywania się toksyn przez pory. Ten proces nie jest oczywiście błyskawiczny i zwykle dzień po zabiegu oczyszczanie sięga kulminacji i na skórze uwydatniają się jego efekty – zaskórniki, wysypka, drobne krostki wypełnione wydzieliną ropną. Czasem nawet od razu po spłukaniu widać zaczerwienienie czy podrażnienie, które nie musi wcale oznaczać alergii a jedynie wrażliwość lub wyjątkową agresywność składników.

Co robić?
Skóra po maseczce potrzebuje czasu na oczyszczenie i odpoczęcie, więc najlepiej tak naprawdę zostawić ją w spokoju. Unikajmy ciężkiego makijażu oraz kremów o silnie działających składnikach takich jak kwasy owocowe czy retinol. Nie wystawiajmy jej na słońce ani na mróz, nie dotykajmy i w żadnym razie nie wyciskajmy pojawiających się zmian. Co najwyżej można nałożyć na nie miejscowy preparat antybakteryjny i poczekać cierpliwie jeden-dwa dni, aż zaskórniki same znikną, a skóra się uspokoi. I wtedy dopiero możemy liczyć na gładką, czystą skórę!

Propozycje maseczek
Gotowe

Zaskórniki po maseczce?

Decleor Aroma Purete, Skóra Mieszana i Tłusta, Maska Oczyszczająca, cena: 109 zł / 50 ml
Yoskine 30+, Bankietowa Duo- maseczka, Błyskawiczna Regeneracja, cena: 5 zł / 10 ml
Avon, Planet Spa, Rozświetlająca maseczka do twarzy z peelingiem z japońskim sake i ryżem, cena: 27 zł / 75 ml
Iwostin Lipidia, odżywczo-regenerująca maseczka lipidowa na noc, cena: 32 zł / 10 szt x 7 ml

Własnej roboty
Kremowa:
1 łyżka śmietanki, 1 łyżka miodu, szczypta sody do pieczenia
Zmieszać śmietankę z sodą do spienienia i dodać miód; nałożyć na twarz na 20 minut.
Cynamonowa:
1 łyżka mleka, ½ łyżeczki cynamony, 2 łyżki miodu
Wymieszać składniki i nałożyć na twarz na 15 minut.
Bananowa:
½ banana, ½ awokado, 1 łyżka jogurtu, 1 łyżka oliwy z oliwek
Połączyć składniki i zaaplikować na 30 minut.
Ogórkowo-miętowa:
½ ogórka, 5 liści mięty, 1 łyżka bałkańskiego jogurtu, 1 łyżka suszonego mleka
Zmiksować wszystko w blenderze i nałożyć na twarz na 15 minut.