Zasady bezpiecznego opalania fot. Fotolia.pl

Zasady bezpiecznego opalania - jak opalać się bezpiecznie

Od dzisiaj pobyt na plaży będzie jedynie miłym wspomnieniem
Barbara Łabuć / 25.05.2015 08:30
Zasady bezpiecznego opalania fot. Fotolia.pl

Piękna opalenizna to jedna z najlepszych wakacyjnych pamiątek! Jednak eksponując ciało na promieniowanie słoneczne, musicie pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, które uchronią was przed przykrymi konsekwencjami związanymi z jego przedawkowaniem.

Zasady bezpiecznego opalania:

1. Nakładaj jak najwięcej kosmetyku!

Większość z nas nakłada na skórę zbyt cienką warstwę, obniżając wartość SPF nawet o połowę! Ponieważ trudno aplikować dawkę, jaką bierze się do pomiarów w celu ustalenia wysokości SPF (mniej więcej łyżeczka na twarz i szyję). Dlatego staraj się wsmarować jak najwięcej produktu!

2. Nałóż kosmetyk minimum 30 minut przed ekspozycją na słońce

Dzięki temu mleczko lub balsam lepiej się wchłonie w skórę i będzie lepiej działał. Poza tym w domu możesz się rozebrać i dokładnie posmarować każdy skrawek ciała. Na usta koniecznie nałóż pomadkę ochronną!

3. Unikaj mocnego nasłonecznienia między godziną 11 a 15.

Wtedy promienie UV operują najmocniej, co grozi nie tylko poparzeniem skóry, ale też udarem czy przegrzaniem. Chowaj się w cieniu pod parasolem, pamiętaj jednak, że i tutaj też trzeba posmarować się kremem filtrami.

4. Powtarzaj aplikację produktów ochronnych co 2–3 godziny

Gdy robisz to rzadziej, ochrona spada i potrzeba czasu, aby ją odbudować – w tym czasie skóra nie jest dostatecznie zabezpieczona. Zawsze nałóż krem z filtrem (nawet gdy jest wodoodporny) po wyjściu z wody i wytarciu skóry ręcznikiem.

5. Kremy z wysokim filtrem są najlepszym kosmetykiem odmładzającym!

Latem stosuj je na co dzień! Znajdziesz wśród nich formuły matujące do skóry tłustej i mieszanej oraz intensywnie nawilżające do przesuszonej cery z przebarwieniami.

Tekst na podstawie artykułu z magazynu Piękna na lato. VIVA! wydanie specjalne

Więcej kosmetyków na lato:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)