Zaostrz pazurki na zabiegi odmładzające dłonie

Jeszcze kilka lat temu wiele kobiet biegało do kosmetyczki tylko po to, by zadbać o twarz. Na szczęście ich świadomość wzrosła i teraz dbają także o szyję. Jest jeszcze jedna część ciała, która starzeje się równie szybko - dłonie. A te, nieodpowiednio zadbane, zdradzają twoją metrykę urodzenia.
/ 21.02.2013 11:02

Oddaj dłonie w dobre ręce!

Skóra dłoni jest najbardziej podatna na starzenie, dlatego, że wykorzystujemy ją regularnie, ale nie zawsze pamiętamy o jej codziennej pielęgnacji. Ponadto z wiekiem następuje zanik podskórnej tkanki tłuszczowej. W związku z tym dłonie szybciej tracą jędrność, a pod ich cienką skórą widoczne są ścięgna i żyły.

Dłonie to także jedna z nielicznych części ciała, która jest eksponowana przez cały rok. O ile w lecie dbamy o to, by zabezpieczyć twarz przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, o tyle w przypadku dłoni nie zawsze o tym pamiętamy. W konsekwencji może to prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry (tzw. fotostarzenie się skóry).

Daj chirurgowi plastycznemu wolną rękę

Jeśli zauważyłaś, że skóra twoich dłoni utraciła elastyczność, pojawiły się na niej nieestetyczne żółtawo-brązowe przebarwienia, a dodatkowo wyglądają na bardziej kościste, oznacza to, że wymagają intensywnej regeneracji. Dlatego jak najszybciej należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej, by „podziękować” dłoniom za ich codzienny trud. Możesz to zrobić na 3 różne sposoby.

Zobacz też: Lipoliza iniekcyjna

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na śródskórnym wstrzykiwaniu substancji, takich jak: witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy i nukleotydy. Lekarz, techniką mikronakłuć, bądź przy użyciu kaniuli (tępo zakończonej igły), wstrzykuje te dobroczynne substancje w skórę przemęczonych dłoni. W wyniku zabiegu poprawia się metabolizm komórek tłuszczowych, mikrokrążenie i ukrwienie skóry.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny nie działa na całą powierzchnię skóry, lecz powoduje regenerację tylko wybranych fragmentów skóry. Podczas zabiegu promień laserowy jest kierowany na skórę dłoni wybiórczo – tylko na tę jej część, która tego wymaga. W ten sposób laser, bez tworzenia rozległych ran, przyczynia się do powstania nowych włókien kolagenowych. W wyniku zabiegu pacjentka pozbywa się przebarwień i zmarszczek, a skóra jej dłoni jest wyraźnie pogrubiona. Efekty zabiegu laserem frakcyjnym utrzymują się nawet do kilku lat. Wszystko zależy od stopnia codziennej „eksploatacji” dłoni i ich właściwej pielęgnacji.

Strzykawka Radiesse

W strzykawce z substancją nazwaną Radiesse znajdują się jony wapnia i fosforany, które naturalnie występują w ludzkiej kości, w związku z tym są w 100% nietoksyczne.

Lekarz, tak jak w przypadku mezoterapii igłowej, wstrzykuje preparat w tę części dłoni, która wymaga uzupełnienia tkanką tłuszczową. Cały zabieg trwa od 10 do 15 minut. Zastrzyki są nieco bolesne i mogą powodować zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Jednak zabiegi z użyciem igły nie powinny odstraszać. Jeszcze niedawno jedyną metodą walki z zanikającą podskórną tkanką tłuszczową dłoni był przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Wiązało się to z koniecznością wykonania dwóch zabiegów: liposukcji (która jest wykonywana w znieczuleniu) oraz przeszczepu tłuszczu na dłonie.

Zobacz też: Ultradźwiękowy peeling kawitacyjny - co to takiego?