POLECAMY

Zanim wejdziesz do gabinetu chirurga plastycznego

W pogoni za pięknem jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo. Zgrabne, pełne seksu sylwetki gwiazd patrzą na nas z ekranu telewizora i kolorowych gazet. My także patrzymy na nich i także chcemy być tak samo atrakcyjni, więc decydujemy się na operacje plastyczne. Jest tylko jedno ALE...
Zanim wejdziesz do gabinetu chirurga plastycznego

Czy naprawdę jest mi to potrzebne?

Każda osoba, która decyduje się na operację plastyczną musi być w pełni świadoma konsekwencji, jakie niesie za sobą zabieg oraz nieodwracalność zmian (oczywiście, zawsze można zrobić ponownie operację, która przywróci dawny wygląd, ale wiąże się to z dodatkowym stresem, bólem, obrzękiem czy zasinieniem).

Pamiętaj! Zastanów się dwa razy zanim podejmiesz ostateczną decyzję!

Zobacz też: Jak podnieść biust bez skalpela?

Którą klinikę wybrać?

Jeżeli decyzja o zmianie wyglądu zapadła, pozostaje tylko wybór specjalisty, który wykona zabieg. Nie jest to prosty wybór, ponieważ każda klinika chwali się swoimi osiągnięciami, a o niezbyt udanych zabiegach woli zapomnieć. Wówczas warto zapytać znajomych lub poprzeglądać fora internetowe – tam z pewnością znajdziemy jakieś konkretne opinie o chirurgach plastycznych. Przy wyborze miejsca na pewno nie należy kierować się niską ceną. Tu chodzi o przyszły wygląd i zdrowie, a na tym nigdy nie wolno oszczędzać. I na koniec najważniejsza kwestia. Musimy mieć pewność, że lekarz, do którego się udajemy na pewno jest chirurgiem plastycznym (można to sprawdzić na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej) oraz że ma on doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Nie chcemy przecież, żeby ktoś się na nas uczył.

Zobacz też: ABC chirurgii plastycznej

O czym chirurg musi wiedzieć?

Niektórzy pacjenci myślą, że jeżeli lekarz pyta o prywatne sprawy, pozornie niedotyczące zabiegu, to jest wścibski i ciekawski. Jednak chirurg musi znać wiele szczegółów, ponieważ będzie on dostosowywał sposób leczenia i postępowania pooperacyjnego do trybu życia pacjenta. Dlatego chirurgowi na wizycie konsultacyjnej należy zgłosić:

 1. alergie i uczulenia (w tym także na leki);
 2. palenie papierosów;
 3. choroby przewlekłe;
 4. wszystkie operacje przebyte wcześniej;
 5. zakażenia i infekcje przebyte w ostatnim czasie;
 6. choroby psychiczne, próby samobójcze;
 7. rodzaj wykonywanej pracy.

Jakie są przeciwwskazania do operacji?

 1. choroby układu sercowo-naczyniowego (niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca)
 2. choroby krwi (zaburzenia krzepnięcia, małopłytkowość)
 3. choroby układu oddechowego (astma oskrzelowa w okresie zaostrzenia)
 4. choroby psychiczne(depresja, psychozy, histeria, nerwice)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)