Zanim cię ozłoci

Nim słońce przyciemni twoją skórę, skorzystaj z samoopalaczy. Od razu poczujesz, że zbliża się lato.
/ 16.03.2006 16:57
 

Zanim zastosujesz samoopalacz, zrób peeling. Zetrze on warstwę martwego naskórka i wyrówna powierzchnię skóry. Dzięki temu samoopalacz rozłoży się równo, a na ciele nie powstaną nieestetyczne plamy.
Jeśli masz bardzo wysuszoną skórę, całe ciało posmaruj lekkim kremem nawilżającym. Na suchą skórę twarzy możesz nałożyć nawilżającą maseczkę. Dobry efekt daje też przetarcie twarzy tonikiem, który nada skórze kwasowy odczyn – dzięki takiemu zabiegowi opalenizna stanie się trwalsza.

Szkoła idealnego nakładania
1. Pamiętaj, że samoopalacz potrzebuje kilku godzin, by się wchłonął. Jeśli nakładasz go wieczorem, nie idź spać bezpośrednio po jego aplikacji. Jeśli robisz to rano, nie zakładaj tego dnia jasnych strojów.
2. Zwiąż włosy w kucyk lub schowaj je pod opaską. Dzięki temu nie będą przeszkadzały ci w rozprowadzaniu samoopalacza.
3. Zabezpiecz linię włosów i brwi. W tych miejscach samoopalacz lubi się nadmiernie gromadzić, tworząc ciemniejsze przebarwienia i smugi. Możesz nałożyć na nie
dodatkową warstewkę kremu lub zaraz po aplikacji przetrzeć je wilgotnym wacikiem.
4. Równomiernie rozsmaruj samoopalacz. Nie oszczędzaj! Użyj tyle kosmetyku, by dokładnie pokrył całą powierzchnię skóry. Na twarzy rozcieraj go od środka na zewnątrz. Na ciele rozprowadzaj okrężnymi ruchami od nóg ku górze. Na kolana, łokcie i pod pachami nakładaj cieńszą warstwę samoopalacza – te miejsca zawsze mocniej się wybarwiają.
5. Bezpośrednio po zabiegu umyj ręce ciepłą wodą i mydłem. Dokładnie oczyść skórę między palcami i naskórek okalający paznokcie.

Uwaga, plama!
Plamy albo smugi po samoopalaczu niestety same nie znikną, ale możesz je osłabić. Przebarwione miejsca przetrzyj tłustym kosmetykiem – zmiękczy naskórek i pomoże usunąć nieco koloru. Smugi rozjaśni też sok z cytryny.

W rękach profesjonalistów
Przyciemnić ciało możesz również w salonie kosmetycznym. Samoopalacz aplikowany jest
na skórę w postaci delikatnej mgiełki rozpylanej tzw. pistoletem. Zabieg trwa ok. 20 min., opalenizna pojawia się natychmiast, a ostateczny efekt staje się widoczny po 2 godzinach.
Utrzymuje się 7–10 dni. Cena około 100 zł.


Dobry wybór to połowa sukcesu
Dobieraj konsystencję kosmetyku do rodzaju skóry:
przy suchej lepsze będą kremowe samoopalacze nawilżające, przy tłustej lekkie preparaty w żelu lub piance. Niektóre firmy wypuszczają na rynek dwa rodzaje samoopalaczy – do jasnej i do ciemnej karnacji.W piance, do twarzy i ciała, do ciemnej karnacji, Golden Skin, Flos-Lek, 18 zł


Emulsja brązująca do skóry jasnej z wit. A, E, aloesem i filtrami UVB, Avon, 19,90 zł


Mleczko do twarzy i ciała, nawilża skórę na 12 godz., Garnier, 24,90 zł


Mleczko do wrażliwej cery, daje natychmiastowy złocisty połysk, Yves Rocher, 52 zł


Balsam samoopalający dla wszystkich rodzajów skóry, w wygodnej jednorazowej saszetce, Vichy, ok. 5 zł