POLECAMY

Zalety masażu

Ważny jest naturalnie ruch, częste kontrole specjalistyczne i nawyk przyjmowania prawidłowej postawy ciała, lecz niezwykle pomocne okazują się również masaże, które działają profilaktycznie, ale także ograniczają, a nawet redukują ból w przypadku poważnych schorzeń.
Zalety masażu

Masaż kręgosłupa, a ściślej mówiąc - mięśni okołokręgosłupowych, ma na celu przywrócenie właściwego napięcia tychże mięśni i tym samym utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji oraz zapobieganie jego skrzywieniu.

Masaż:

  • Zmniejsza dolegliwości bólowe: kręgosłupa, głowy, menstruacyjne.
  • Zbawiennie oddziaływanie na układ kostny: uelastycznienie stawów, utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów, szybszą regenerację po wysiłku, lepsze odżywienie i dotlenienie stawów, przeciwdziałanie kontuzjom.
  • Odżywia i dotlenienia mięśnie, zwiększa ich elastyczność.
  • Wpływa na przyspieszenie krążenia krwi i limfy, pobudzenie nieczynnych naczyń włosowatych, działanie przeciwzakrzepowe, wspomaganie w wydalaniu produktów wadliwej przemiany materii, lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek.
  • Wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry, usunięcie obumarłej warstwy naskórka, lepsze ukrwienie i odżywienie skóry, otwarcie się ujścia gruczołów potowych i łojowych, rozbicie tkanki tłuszczowej. Moksa ponadto leczy niektóre choroby skórne takie jak łuszczyca, bielactwo, egzemy.
  • Przyśpiesza cyrkulację krwi w naczyniach krwionośnych i zwiększa ilość krwi dostarczanej do płuc. Pod wpływem masażu poprawia się funkcjonowanie układu oddechowego.
  • Reguluje pracę układu immunologicznego.
  • Wpływa na leczenie alergii, w którym to znaczną rolę odgrywa akupresura.
  • Pomaga w depresji i problemach psychicznych. Akupresura jest stosowana w leczeniu nerwic, moksa leczy neurastenię i bezsenność. Dzięki masażom chory uzyskuje siły witalne i chęć do życia.

Warto korzystać z tej starej, sprawdzonej i skutecznej metody wspomagania zdrowia i odporności organizmu.

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 miesięcy temu
Masaż ma dużo zalet. Bo moim zdaniem wszystko zaczyna się od odprężenia. Niejednokrotnie wyszłam z inną energią po masażu w Studio Urody Zuzanna Słupsk.
/8 lat temu
od 4 lat mam problemy z napetymi mięśnimi karku, ramion i robię sobie jedną sesję masażu około 10 zabiegowi jest to dla mnie najlepsze rozluźnienie
/8 lat temu
Jak ktoś chce miec piękne ciało powinien przynajmniej raz w tyg chodzić na masaż. same kremy nie wystarczą. a najlepsze rozwiązanie to balsamy+masaże+sport