POLECAMY

Zainwestuj w urodę - idź do gabinetu kosmetycznego

Co mogą ci dać kompleksowe usługi w gabinecie kosmetycznym oprócz uszczuplenia portfela? Wiele przyjemności i lepsze samopoczucie. Każda kobieta dba o siebie i przejmuje się swoim wyglądem. Dążenie do doskonałości staje się naszą kobiecą obsesją. Atrakcyjność w niektórych sytuacjach może być bardzo pomocna, dlatego tak ważne jest, by w codziennym biegu znaleźć czas na chwilę wytchnienia w... gabinecie kosmetycznym.
Zainwestuj w urodę - idź do gabinetu kosmetycznego fot. Fotolia

Kobiecy punkt widzenia - dążenie do doskonałości?

Dobry wygląd, początkiem sukcesu? Dążenie do doskonałości, do bycia jak kobiety z pierwszych stron gazet, powoduje że szukamy różnych sposobów, aby osiągnąć postawiony przez nas cel. Może czas otworzyć się na zmiany i wpuścić trochę świeżości do naszego życia?

To niewątpliwe, że kobiety chcą i potrzebują wyglądać dobrze. Presja gazet, zdjęć modelek i celebrytów sprawia, że chcemy doścignąć nasze ideały. Jesteśmy w stanie zrobić wiele, żeby podobać się innym i poczuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Badania psychologiczne dowodzą, żeby mówić o pełni szczęścia i spełnienia musimy najpierw poczuć siebie i zaakceptować. Jednak niewątpliwe jest też, że pomocne w tym są także czynniki zewnętrzne. To jak wyglądamy i jak patrzą na nas inni przyczynia się do tego, jak odbieramy siebie. Godzinne zakupy, zabiegi w salonach kosmetycznych, a wszystko po to żeby wyglądać dobrze i sprawić sobie przyjemność.

Zobacz także: "Krągła rewolucja" - piękno w każdym rozmiarze

"Wiem, że wygląd w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny, dlatego dbam o siebie, regularnie ćwiczę, chodzę na pedicure i manicure oraz do fryzjera. Robię to przede wszystkim dla samej siebie, jednak aprobata, ze strony męża jest równie miłą nagrodą" - mówi Paula, dietetyk z Warszawy.

Ukryte dno

Dbamy o siebie, inwestujemy w naszą doskonałość, żeby wzmocnić naszą pozycję. Boimy się, że jeśli nie będziemy wyglądać dobrze, stracimy długo wyczekiwaną pracę, mąż przestanie nas zauważać. Kobiety są w stanie wiele zrobić, aby wzmocnić swoją pozycję. Chcemy czuć się pięknie i atrakcyjnie. Wyniki badań Karon Dion pokazują, że bycie atrakcyjnym wiąże się z większym odnoszeniem sukcesów i że są to ludzie bardziej atrakcyjni i sprawni społecznie.

Media, telewizja promują dobry wygląd. Przekonują nas o wyjątkowych produktach poprawiających wygląd, a kobiety starają się podążać za nowościami i skrupulatnie śledzą nowinki ze świata urody. Wygląd stał się priorytetem i odgrywa w naszym życiu ważną rolę.

Dbanie o swoje ciało i wygląd zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu każdej kobiety, a przekaz mediów, prezentujących ciągle idealnie wystylizowane gwiazdy sprawia, że dążenie do perfekcyjnego wyglądu jest równoważne z dążeniem do sukcesu.

„Kobiety, zdają sobie sprawę, że wygląd może być pomocny w wielu sytuacjach. Jednak przychodzą do nas także kobiety, które po prostu robią to dla siebie. Zmiana koloru włosów lub zrobione paznokcie mogą być fajnym relaksem i czasem tylko dla nich” - mówi Kasia, właścicielka salonu kosmetycznego hair & nail concept.

Godzina wystarczy?

Czy jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałość w chwilę? Odpowiedź nasuwa się negatywna, a jednak dzięki kompleksowym usługom oferowanym przez salony kosmetyczne, możemy pozwolić sobie na taki luksus. To już nie problem, żeby w jednym czasie, kilka osób zajmowało się tobą. Gonimy, brakuje nam chwili dla siebie, presja czasu powoduje, że oczekujemy szybkich i konkretnych propozycji. Więc czemu by nie skorzystać z połączenia miłego z pożytecznym i w jednym momencie pozwolić sobie zarówno na piękne dłonie i zadbane stopy? A może nowa fryzura?

Zobacz także: Dłonie wizytówką

"Ciągły brak czasu, powoduje że kobiety szukają szybkich i ciekawych sposobów, aby zrobić coś dla siebie. Żeby sprostać oczekiwaniom naszych klientek, pozwoliłyśmy sobie na stworzenie przyjaznego miejsca. Dwa w jednym? Czemu nie. Szybkie i kompleksowe usługi, to podstawa" - mówi Marzena, właścicielka salonu hair & nail concept.

Kompleksowe usługi, jakie oferują salony kosmetyczne pozwalają osiągnąć wspaniały wygląd w niedługim czasie. Możesz wyglądać wspaniale nawet, jeśli jesteś bardzo zabiegana.

Dążenie do doskonałości to nie lada wyzwanie, jednak dzięki możliwościom jakie oferują produkty i usługi skierowane dla kobiet, możemy poczuć się wyjątkowo i kobieco. Jednak nie zapominajmy, żeby w tym wszystkim nie pominąć tego co najważniejsze, czyli poczucia bycia szczęśliwym i spełnionym.

Zobacz także: Co zrobić, żeby mieć mocne paznokcie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
od 40tych urodzin regularnie chodze do kosmetyczki, to juz lata ze sama dieta i ruch nie pomoga :( Robietez masaze i na wiosne zabieg modelowania sylwetki.Znalazlam sobie gabinet gdzie robie to wszystko kompleksowo (i dzieki temu taniej). Zapraszam panie - Klinika BBC