POLECAMY

Zadbaj o siebie w 30 minut

Dzisiejszy świat zmusza do życia w pośpiechu. Swoje działania koncentrujemy przede wszystkim na rodzinie i bliskich, często zapominając przy tym, aby zatroszczyć się o siebie samych. Tymczasem pół godziny przeznaczone na sam na sam ze swoim ciałem i umysłem, może poprawić samopoczucie, wygląd i podreperować pewność siebie.
Zadbaj o siebie w 30 minut

10 minut na lekkie ćwiczenia

Każda aktywność fizyczna jest lepsza od jej braku. Nie wierzysz, że 10 minut ćwiczeń dziennie może zmienić wygląd Twojej sylwetki? Otóż może, pod warunkiem, iż będą one wykonywane regularnie. Jeśli z rana gonisz do pracy, a wieczorem wygospodarowanie 10-ciu minut to dla Ciebie problem, podziel ten czas na 2 serie – 5 minut z rana i 5 wieczorem. Po miesiącu zarys mięśni będzie o wiele wyraźniejszy, a Ty bardziej z siebie zadowolona.

5 minut na masaż twarzy

Delikatny masaż skóry twarzy poprawi krążenie w drobnych naczynkach, sprawi, iż komórki zostaną lepiej dotlenione, a przez to cera nabierze promiennego wyglądu. Masaż można wykonywać przy jednoczesnym wcieraniu kremu odżywczemu. Łagodne podniesienie temperatury tkanek, ułatwi wchłanianie substancji odżywczych z preparatu. Masaż może towarzyszyć również peelingowi (okrężne ruchy dłoni, w połączeniu ze ścierającymi drobinkami dadzą świetny efekt złuszczenia i pobudzenia skóry).

Polecamy: Jak pielęgnować suchą skórę?

5 minut na ciepło-zimny natrysk

Pięć minut pobudzania ciała naprzemiennym strumieniem ciepłej i zimnej wody, doskonale je ożywia i odpręża. Dodatkowym efektem jest ujędrnienie skóry i zahartowanie ciała (organizm przystosowując się do zmiennych temperatur, staje się odporniejszy na zachorowanie).

5 minut na odżywienie skóry

W 5 minut z łatwością wsmarujemy w nasze ciało odżywcze specyfiki. Pamiętajmy przy tym, aby przy doborze preparatów uwzględnić, potrzeby naszej skóry. Ta, zajęta przez zmiany cellulitowe będzie wymagała preparatów antycellulitowych (w połączeniu z intensywnym masażem tego obszaru ciała), otaczająca odchudzone ciało – ujędrniających, sucha – nawilżających. Troską otoczmy także skórę stóp i dłoni.

5 minut na medytację

Wyciszenie – tego nam trzeba w dzisiejszym świecie. Kilka minut medytacji, myślenia o przyjemnych rzeczach lub po prostu całkowitego uwolnienia się od jakichkolwiek myśli, naładuje nasze akumulatory, ułatwi utrzymanie dystansu do wszystkich zmartwień i obowiązków. Warto wypróbować muzykę relaksacyjną, 5-cio minutowa piosenka pozwoli na „zrestartowanie się” po ciężkim dniu.

Polecamy: Jak opóźnić proces starzenia skóry?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)