Tatuaż czy jest to bezpieczne?

Pytamy naszego eksperta czy tatuaż boli i jak wybrać dobre i sprawdzone studio tatuażu?
Elżbieta Mańkowska / 11.02.2014 07:27
Pewnie nie raz zastanawiałaś się nad tym czym tak na prawdę jest tatuaż? Tatuaż jest to trwały znak czy kompozycja powstała na skutek wstrzyknięcia pod skórę barwnika, za pomocą specjalistycznej igły. Pytamy naszego eksperta tatuatorkę Karolinę Kubikowską czy zrobienie tatuażu boli?
  • Takie pytanie zadają niemal wszyscy nowicjusze. Często osoby, które chcą zrobić sobie tatuaż właśnie tego się obawiają. Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, to sprawa indywidualna każdy odbiera ból inaczej.
  • Tatuowanie polega na tym, że maszynka służąca do tego wyposażona jest w igłę, która z dużą częstotliwością przebija skórę i wprowadza pod nią atrament. Jeśli bardzo źle znosisz ból lub boisz się tego można użyć specjalnych plastrów, które pozwolą na zmniejszenie odczuwania bolesności w danym miejscu.
  • Trzeba też dowiedzieć się czegoś o salonie do którego się wybieramy. Na jakim sprzęcie pracują tatuażyści i czy jest sterylnie. Igła, którą będzie wykonywany tatuaż musi być jednorazowego użytku.  

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/06.11.2016 21:26
dla mnie tatuaż to bardzo poważna decyzja, w końcu ma zostać z nami na zawsze i sama chociaż kiedyś może bym chciała to jednak się jeszcze nie zdecydowałam, robiłam za to henną w mehendisign żeby w ogóle zobaczyć jak się z tym czuję i muszę przyznać, że bardzo byłam z efektów zadowolona