POLECAMY

Zabiegi wyszczuplające - test

Chcesz zlikwidować cellulit czy miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową? Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów. Zobacz nasz test.
Zabiegi wyszczuplające - test fot. Panthermedia

W gabinetach medycyny estetycznej pojawiło się wiele nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do zabiegów poprawiających wygląd ciała. Redukują tkankę tłuszczową, ujędrniają skórę, likwidują cellulit. Bezboleśnie i bezpiecznie - oto najpopularniejsze z nich:

Lipo Cryo

Zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, zgromadzonej na biodrach, brzuchu, w dolnej części pleców lub na ramionach.
Jak działa Lipo Cryo: Zabieg wykorzystuje technologię kriolipolizy, polegającą na działaniu niską temperaturą (3°C). W efekcie tego procesu w tkance tłuszczowej tworzy się stan zapalny. Zaczynają się rozwijać komórki, które redukują ilość tkanki tłuszczowej (m.in. limfocyty i histiocyty).
przeciwwskazania: stany zapalne, rany, zapalenie skóry, miejscowe zaburzenia krążenia, choroba Raynauda, ciąża, krioglobulinemia.
Zabieg: Na początku specjalista określa grubość tkanki tłuszczowej. Po dokonaniu pomiaru, na oczyszczoną skórę nakłada żel. Następnie w urządzeniu ustawia odpowiednie parametry i przykłada głowicę do miejsca zabiegu. Fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową zostaje zassany do wnętrza głowicy i jest chłodzony przez określony czas (maksymalnie do 35 minut).
Efekty: Skutkiem zabiegu jest utrata od 25 do 45 proc. grubości warstwy tłuszczu. Pierwsze efekty będą widoczne po upływie 2 tygodni, ale na pełne rezultaty należy czekać 6 tygodni. Po tym czasie, jeśli oczywiście jest taka potrzeba, zabieg może być powtórzony.
Opinia testującej Lipo-Cryo: Zależało mi na wyszczuplenia brzucha. Do posmarowanej żelem skóry przyłożono głowicę, która jak odkurzacz stopniowo zasysała i chłodziła fałd tłuszczu. Zabieg jest  bezbolesny, w jego trakcie możnasię nawet zrelaksować. Jedynie na początku czułam lekkie szczypanie, ale to uczucie szybko minęło, ponieważ zimno działa znieczulająco. Po zakończeniu zabiegu skóra była lekko zaczerwieniona i zimna, ale po  godzinie wyglądała już normalnie. Wiem, że na pełne efekty trzeba czekać  6 tygodni, ale już po trzech widzę, że brzuch jest bardziej płaski.
Gdzie: Gabinet Dermatologii Estetycznej, Kraków,  ul. św. Sebastiana 22 lok. 2B, tel. 604 991 057
Cena: Jedno przyłożenie głowicy 300 zł (im większy brzuch, tym więcej potrzeba przyłożeń)

New Midas

Zabiegi urządzeniem New Midas mają na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki. Polecane są również, jeśli chcesz ujędrnić biust, pośladki lub ramiona.
Jak działa New Midas: W urządzeniu New Midas zastosowano system monopolarnych fal radiowch z funkcją chłodzenia. Ich działanie rozpuszcza tkankę tłuszczową, przy jednoczesnej ochronie tkanek skóry i mięśni. Fale działają w głębszych warstwach skóry i podgrzewają tkankę do temperatury 45-55°C.  W ten sposób dochodzi do zniszczenia ścian komórkowych i uwolnienia tłuszczu w formie emulsji. W dalszym etapie jest on odprowadzany do wątroby, metabolizowany, a następnie wydalany. Dzięki jednoczesnemu zastosowaniu funkcji dynamicznego chłodzenia w trakcie zabiegu (w tym samym czasie głowica działa ciepłemi chłodem) wyeliminowane są ewentualne poparzenia. Podczas zabiegu energia termiczna pobudza procesy produkcji kolagenu w skórze oraz zwiększa ilośći grubość włókien elastynowych. W efekcie poprawia się napięcie skóry.
Przeciwwskazania: obrzęki, gorączka, epilepsja, choroby nowotworowe, choroby zakrzepowe (zakrzepowe zapalenie żył, żylaki), choroby nerek i wątroby, nadciśnienie tętnicze, rozrusznik serca, wady serca, ciąża, metalowe implanty (z wykluczeniem tych stomatologicznych), cukrzyca, tatuaż w miejscu zabiegu. Zabiegu nie wykonuje się podczas menstruacji.
Zabieg: Trwa około 15-30 minut. Czas jego trwania zależy od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Specjalista, wykonując koliste ruchy głowicą, punkt po punkcie opracowuje obszar zabiegowy. Głowica przesuwana jest od dołu do góry, w ten sposób zabieg działa antygrawitacyjnie, tak by skóra obkurczyła się w dobrym kierunku. Jest bezbolesny, a w czasie jego trwania będziesz odczuwała naprzemiennie chłód i ciepło.
Częstotliwość: Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Aby jednak były pełne i stabilne zaleca się od 8 do 10 sesji wykonywanych w tygodniowych lub dwutygodniowych odstępach.  
Opinia testującej New Midas: Testowałam już kilka zabiegów wyszczuplających i ten zdecydowanie należy do najprzyjemniejszych. Nie trzeba się do niego przygotowywać i jest absolutnie bezbolesny. Na początku specjalistka zmierzyła mój obwód talii. Potem przystąpiła do wykonania zabiegu. Posmarowała mój brzuch żelem i zaczęła go "masować" głowicą. Wykonywała przy tym koliste ruchy i mocno dociskała ją do skóry (nie było to jednak bolesne). Tylko po pierwszym zabiegu w pasie miałam 2 cm mniej! Jestem zachwycona. Już czekam na efekty,  jakie się pojawią po całej serii.
Gdzie: Image Endo, Salon Modelowania Sylwetki, Warszawa,ul. Modlińska 310/312 lok. 205, tel. 22 819 04 41, 721 453 857,
Cena: 450 zł (jeden obszar ciała), pakiet 3 zabiegów 1300 zł.

i-Lipo

To nowoczesny zabieg wykorzystujący technologię lasera diodowego do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Oprócz niwelowania miejscowej otyłości, przyczynia się też do zmniejszenia obwodów, np. w talii. Modeluje sylwetkę i pomaga zredukować cellulit.
Jak działa i-lipo: Pod wpływem światła laserowego o długości fali 650-660 nm, przenikającego w głąb tkanki tłuszczowej, dochodzi do rozbicia trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Te z kolei transportowane są do układu limfatycznego i w naturalny sposób metabolizowane. Zabieg i-Lipo działa tylko na adipocyty (czyli komórki tłuszczowe), nie uszkadza zaś sąsiednich tkanek ani naczyń kwionośnych. Dzięki temu
w kontrolowany sposób zmniejsza się zawartość i objętość komórek tłuszczowych. W zabiegu dodatkowo wykorzystywany jest laser biostymulacyjny. Jego głowice umieszcza się w okolicach węzłów chłonnych, żeby pobudzić układ limfatyczny do skuteczniejszego odprowadzania zawartości adipocytów.
Przeciwwskazania: Ciąża, epilepsja, choroby nowotworowe, stosowanie ziół i leków światłouczulających, problemy dermatologiczne skóry, choroby układu krążenia np. zakrzepica, choroby autoimmunologiczne.
Zabieg: Zaczyna się od zrobienia trzech pomiarów obwodowych (co 4 cm każdy). Następnie do ciałą przykładane są cztery głowice i-lipo (każda z nich ma 9 laserowych diod). W trakcie zabiegu do ciała pacjenta przyklejane są również malutkie głowice, mające za zadanie stymulować układ limfatyczny. Wybierane są dwa węzły chłonne  zlokalizowane najbliżej obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Całość trwa od 10 do 40 minut (czas trwania zależy od wielkości obszaru podanego zabiegowi).
Efekty: Rezultaty są natychmiastowe, widoczne już po jednym zabiegu. Aby były jak najlepsze, najczęściej zalecana jest seria 8 zabiegów (ich ilość zależy od grubości tkanki tłuszczowej). Terapia i-Lipo, w połączeniu z dietą i ćwiczeniami, może przynieść wyraźną i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej z jednoczesnym wymodelowaniem wybranych obszarów ciała.  
Opinia testującej i-Lipo: i-Lipo to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów, jakim kiedykolwiek się poddawałam. Nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, nie powoduje dyskomfortu. Ponieważ chciałam pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu, jedyne  co musiałam zrobić, to odsłonić obszar ciała poddawany zabiegowi. Wokół talii układane były cztery głowice – najpierw po prawej, potem po lewej stronie – plus dwie maleńkie głowice w okolicy węzłów limfatycznych. Naświetlanie każdej ze stron trwało zaledwie 10 minut, a jedyne, co w tym czasie odczuwałam, to delikatne ciepło. Za to rezultaty są niesamowite. Efekt widać natychmiast po zabiegu!
Gdzie: Angelius Medycyna Estetyczna, Katowice, ul. Fabryczna 13 d, tel. 32 783 73 73
cena: 500 zł (jeden obszar ciała)

CoaxMed

W urządzeniu CoaxMed zastosowano kilka technologii: radiofrekwencję kawitacyjną, krioterapię i masaż próżniowy. Dzięki temu zabieg eliminuje cellulit, redukuje tkankę tłuszczową, poprawia jędrność skóry i modeluje sylwetkę.
Jak działa CoaXMed: Radiofrekwencja kawitacyjna wykorzystuje działanie ultradźwięków niskiej częstotliwości wytwarzających drgania mechaniczne do zwalczania komórek tłuszczowych. Łączy się je z działaniem fali radiowej (RF), której energia doprowadza do równomiernego nagrzania głębokich tkanek skóry. Stymuluje w ten sposób produkcję nowych fibroblastów, poprawia strukturę kolagenu, usprawnia cyrkulację krwi. Dodatkowo, zastosowanie krioterapii pozwala zamrozić komórki tłuszczowe i wprowadzić je w stan apoptozy (naturalna śmierć komórki). Następnie organizm poprzez naturalne procesy metaboliczne, pozbywa się uszkodzonych komórek tłuszczowych.
Przeciwwskazania: Choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, rozrusznik serca, metalowe implanty (w tym spirala wewnątrzmaciczna, jeśli zabieg wykonywany jest w okolicy brzucha), ciąża, okres karmienia piersią, zaburzenia onkologiczne.
Zabieg: W miejscu zabiegu na skórę aplikowany jest specjalny krem. Następnie obszar ten przez 15 minut poddawany jest działaniu głowicy emitującej fale radiowe i ultradźwięki. Kolejnym etapem jest "zamrażanie tłuszczu". W tym celu używana jest druga głowica urządzenia, która oprócz systemu chłodzenia, wyposażona jest w aparat do masażu próżniowego.Ta część zabiegu trwa około 5 minut. Podczas jednej sesji zabiegowi może być poddany tylko jeden obszar np. brzuch, uda z przodu lub uda z tyłu.
Po zabiegu: Przez około tydzień zalecana jest niskotłuszczowa dieta oraz wypijanie ok. 2 litrów wody dziennie.
Częstotliwość zabiegów: Aby osiągnąć stabilne i trwałe efekty zalecana jest cała seria. Ich liczba zależy od indywidualnych cech pacjenta, zazwyczaj wynosi od 6 do 10 zabiegów, wykonywanych w odstępach raz na 1-2 tygodnie.
Efekty: Wyraźną poprawę kondycji skóry zauważysz już po pierwszym zabiegu.
Opinia testującej CoaxMed: Podoba mi się, że zabieg nie wymaga żadnych przygotowań. To istotne zwłaszcza, jeśli trzeba wykonać całą serię . Zależało mi na wyszczupleniu ud oraz zredukowaniu cellulitu. Podczas pierwszego etapu, z wykorzystaniem głowicy emitującej fale radiowe, odczuwałam ciepło. Ale wiedziałam, że temperatura skóry była cały czas kontrolowana, więc poparzenie było wykluczone. Z kolei  w czasie drugiego etapu, z użyciem krioterapii, czułam chłód. Zabieg był absolutnie bezbolesny. Jedyny dyskomfort był spowodowany dość nieprzyjemnym piszczeniem w głowie, podczas gdy specjalistka używała głowicy emitującej ultradźwięki. Już po pierwszym zabiegu skóra była lepiej napięta, a po kilku sesjach cellulit stał się mniej widoczny.
Gdzie: SkinClinic Med&Beauty, Warszawa, ul. Żaryna 7, tel. 22 407 27 72, 22 435 91 92,
Cena: 1500 zł, seria 6 zabiegów 7800 zł

e-Two

Zabieg ujędrnia wiotką skórę. Zalecany jest zwłaszcza gdy utrata jędrności związana jest z wiekiem, ciążą lub intensywną kuracją odchudzającą.  
Jak działa e-Two: Zabieg łączy bezinwazyjny lifting oraz technologię subablacyjnej regeneracji skóry. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy to ReFirme-Sublime, czyli zabieg w technologii Elos. Światło podczerwone (IR) selektywnie ogrzewa włókna kolagenowe, a następnie impuls prądu bipolarnego RF dogrzewa kolagen do temperatury około 43°C. Dzięki temu następuje skrócenie istniejących włókien kolagenu i produkcja nowych. W efekcie poprawia się napięcie skóry. Drugi etap to zabieg eMatrix-Sublative w technologii subablacji. W tej metodzie wykorzystywany jest prąd bipolarny o częstotliwości fal radiowych, z efektem frakcjonowania. Dzięki specjalnej matrycy, składającej się z 64 elektrod, uszkadza się punktowo skórę, prowadząc do jej ablacji, czyli odparowania tkanek. Towarzyszy temu mocny efekt podgrzania skóry. Na skutek tego uruchomione zostają procesy gojenia skóry, wzmaga się produkcja kolegenu i przebudowa już istniejącego, który stracił swoje właściwości.  
Przeciwwskazania: stymulator serca, otwarte rany w obszarze zabiegu, zmiany skórne, choroba nowotworowa, ciąża i okres karmienia piersią, epilepsja.
Po zabiegu: Pojawia się niewielki obrzęk i zaczerwienienie oraz punktowe strupki (nie wolno ich zdrapywać!) w miejscach, gdzie przykładana była głowica eMatrix.
Efekty: Poprawa napięcia skóry widoczna jest od razu. Na efekt jej wygładzenia, wyrównania i pogrubienia musisz poczekać od 6 do 8 tygodni. Dla osiągnięcia dobrych efektów w większości przypadków wystarczy tylko jeden zabieg.
Opinia testującej e-Two: Na początku obszar poddawany zabiegowi został oznaczony markerem. Pierwsza część zabiegu była przyjemna. Kosmetyczka precyzyjnie przesuwała głowicą, miejsce po miejscu, po oznaczonym obszarze brzucha. Odczuwałam ciepło, ale bez dyskomfortu. Efekty tego zabiegu widać od razu. Mogłam porównać dwa obszary i w miejscu, gdzie już pracowano głowicą, skóra była wyraźnie mocniej napięta. Jeśli chodzi o drugą część zabiegu, nastawiłam się na ostry ból. Na szczęście okazało się, że zabieg jest trochę bolesny, ale da się to przeżyć. Po jego zakończeniu skóra piecze, jak po oparzeniu słonecznym, ale można ochłodzić ją zimnym okładem. Są na niej maleńkie strupki (na szczęście nie krwawią). Po dwóch tygodniach od zabiegu wydaje mi się, że skóra jest lepiej napięta i gładka, a ja szczuplejsza.
Gdzie: Boutique KształtoSfera, Warszawa, ul. Filtrowa 30/28, tel. 22 4252528; gabinety KształtoSfera znajdują się także w Poznaniu i we Wrocławiu,
Czas i cena: 2 godz., 2700 zł

Venus freeze

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą ujędrnić skórę na ciele, na obszarach takich jak brzuch, ramiona (wewnętrzna strona, tzw. pelikany), uda, pośladki.  Może przyczynić się również do zmniejszenia obwodu ciała w miejscu zabiegu, a także do redukcji cellulitu.
Jak działa system Venus Freeze: Technologia multipolarna pozwala na wnikanie fal RF na różną głębokość skóry, a działanie termiczne prądu RF obecne jest jednocześnie w trzech obszarach: na powierzchni skóry, w skórze właściwej oraz w tkance podskórnej. Proces leczniczy rozpoczyna się w momencie, gdy obszar poddany zabiegowi nagrzewa się do temperatury 41°C (temperatura nie może przekraczać 46°C). Wraz z falami RF działa jednocześnie impulsowe pole magnetyczne. Dzięki temu zabieg pobudza tworzenie nowych fibroblastów, poprawia mikrokrążenie w skórze oraz odbudowuje naczynia krwionośne. Dodatkowo fibroblasty zwiększają produkcję włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu przyczyniają się do dalszej poprawy napięcia i elastyczności skóry.
Przeciwwskazania: ciąża, choroba nowotworowa, stany gorączkowe i infekcje.
Zabieg: Na skórę aplikowany jest specjalny krem glicerynowy. Następnie za pomocą specjalnej głowicy, skóra podgrzewana jest do temperatury, której wysokość wcześniej ustalił lekarz (im wyższa temperatura, tym zabieg skuteczniejszy). W trakcie trwania zabiegu nagrzewanie skóry kontrolowane jest specjalnym termometrem, po to, żeby nie dopuścić do jej oparzenia. Kosmetolog lub lekarz wykonujący zabieg przesuwa głowicę, delikatnie ją przyciskając. Wykonuje przy tym ruchy w kształcie cyfry 8. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pod koniec jego trwania możesz jednak odczuwać pieczenie.
Częstotliwość zabiegu: Zabiegi wykonywane są w seriach. W zależności od indywidualnych potrzeb i opracowywanej partii ciała, zaleca się od 6 do 10 sesji, wykonywanych co tydzień. Czasem, aby przyspieszyć efekty, cztery pierwsze zabiegi można wykonywać dwa razy w tygodniu.
Efekty: Widoczne będą już po pierwszym zabiegu. Pełen rezultat zobaczysz po całej serii.  
Opinia testującej Venus Freeze: Poddałam się zabiegowi na okolicę brzucha. Kiedy lekarz "jeździł" głowicą  po skórze, na początku odczuwałam ciepło, które  po pewnym czasie nasilało się i momentami delikatnie parzyło. Na szczęście lekarz  bardzo szybko reagował i błyskawiczne zmniejszał temperaturę. Uczucie ciepła na skórze i w ciele utrzymuje się przez około 3 godziny po zabiegu. Jestem zadowolona z efektów – brzuch jest gładszy, a skóra na nim jędrniejsza. Po całej  serii zabiegów mam też wrażenie, że na moim brzuchu jest mniej tkanki tłuszczowej.
Gdzie: Yonelle Zwolińska Beauty Institute, ul. gen. J. Zajączka 9 A, Warszawa, tel. 22 330 90 35,
Cena: ramiona 450 zł, brzuch 600 zł, pośladki 600 zł, zewnętrzna część ud 550 zł, wewnętrzna część ud 450 zł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (40)
/6 miesięcy temu
Polecam zabieg Venus Freeze w Vici Clinic - stosują technologię, która nie dość, że jest skuteczna, to jeszcze zupełnie bezinwazyjna i nieszkodliwa. :) Całość kosztuje 249 zł, także jak na taki zabieg dosyć mało. Z mojej strony polecam, bo sama korzystałam i jestem zachwycona efektami.
/rok temu
Na cellulit i odchudzanie bez skalpela bardzo fajną alternatywą jest zabieg Med Shape. U mnie po 10 zabiegach w Physio Medica efekt był super :)
/rok temu
ja zrobiłam sobie zabieg Cellactor + Endermologia (pakiet 6 zabiegów) w klinice Estetica Nova na opaczewskiej, i moim zdaniem to połaczenie jeste genialne! bo przede wszystkim chciałam zeby cellulit zniknał ale własnie tez nogi mi sie bardzo wyszczupliły. Teraz troche tez zdrowiej sie odzywiam, staram sie cwiczyc 2 razy w tygodniu zeby jednak efekty sie utrzymaly dłuuugo i jestem mega zadowolona! :)
POKAŻ KOMENTARZE (37)