Zabiegi wolumetryczne – poradnik

Zabiegi wolumetryczne to zabiegi modelowania konturów bez użycia skalpela. Dowiedz się, kiedy warto z nich skorzystać, jak przebiegają oraz o czym należy pamiętać po wyjściu z gabinetu. Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zabieg.
/ 27.08.2013 14:08

Na czym polegają zabiegi wolumetryczne?

Zabieg wolumetrii czyli modelowania konturów ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwą objętość twarzy.

Polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat – zapewnia dr Krzysztof Ziemlewski z gabinetu medycyny estetycznej Aesthetic.

Zalety zabiegów wolumetrycznych

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność. Z czasem staje się coraz bardziej wiotka i opada. Zmienia się tym samym kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi polecane są osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

Zobacz także: Mezoterapia – kosmetyk nowoczesnej kobiety

Wypełniacze przeznaczone do wolumetrii są przede wszystkim bardziej gęste i plastyczne od innych preparatów z kwasem hialuronowym. – W zabiegach wolumetrycznych stosuje się produkty odznaczające się dużą elastycznością umożliwiające swobodne modelowanie skóry jak np. Teosyal Ultimate. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który ponadto zapewnia długotrwałe efekty (nawet do 18 miesięcy) – wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski. Zabieg wolumetrii, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy.

Po zabiegu wolumetrycznym

Pomimo że iniekcja preparatu odbywa się na skórze twarzy, zabieg nie wyklucza nas z normalnego funkcjonowania. – W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji – zaleca dr Ziemlewski. Specjalista z zakresu medycyny estetycznej zapewnia także, że wbrew obawom niektórych pacjentów wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna: Zwłaszcza jeśli zastosujemy preparaty nowej generacji, które z uwagi na skład i właściwości ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań czy działań niepożądanych do minimum. Zabiegi wolumetryczne można także łączyć z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Procedury dostępne są w ofercie profesjonalnych gabinetów estetycznych.

Polecane: Operacje plastyczne - 10 pytań do chirurga