Zabiegi odstresowujące skórę

Dowiedz się, jak za pomocą odpowiedniej pielęgnacji zredukować stres skóry i poprawić jej wygląd. Poznaj zabiegi, które w szybki sposób odstresują twoją skórę.
/ 23.04.2014 15:34

Zabiegi odstresowujące skórę

fot. Fotolię

Zestresowana skóra jest poszarzała i matowa, widocznie traci witalność i energię. Brakuje jej też jędrności – szybciej uwidaczniają się drobne zmarszczki, przebarwienia, a także wszelkiego rodzaju wypryski. – Jest chimeryczna – podkreśla dr Edyta Engländer, lekarz medycyny estetycznej i dermatolog z Centrum WellDerm. – To znaczy, że reaguje podrażnieniem na czynniki, np. kremy, które do tej pory jej nie szkodziły – wyjaśnia.

Przyczyny stresu twojej skóry

Stres skóry może być konsekwencją problemów dnia codziennego, może także wynikać ze złej diety, nadmiernego korzystania ze słońca, palenia papierosów, czyli być konsekwencją wszystkiego, co prowadzi do przedwczesnego starzenia. Bezpośrednio wywołują go wolne rodniki, gdy jest ich za dużo mechanizmy skóry nie nadążają z neutralizowaniem intruzów. Rodniki osłabiają i niszczą wtedy strukturę skóry. Czy można skórę odstresować, a przez to także poprawić nasze samopoczucie? Według dermatologów  w walce ze stresem oksydacyjnym sprawdzają się najlepiej antyoksydanty.

Sposoby na stres skóry

Jednym ze sposobów jest odpowiednia dieta. Antyoksydanty, zwłaszcza witaminy C i E oraz bioflawonoidy, znajdziemy w większości warzyw i owoców, np. w papryce, cebuli, pomidorach, jabłkach i cytrusach. Jednak tylko niewielka część antyoksydantów z pożywienia dotrze do skóry – szacuje się ją na poziomie około 10 % przyjętej dawki.

Zobacz także: 3 najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Odstresowujące zabiegi skóry

Na stres skóry polecamy zabiegi. Najlepiej sprawdza się połączenie złuszczania z odżywianiem i gimnastyką twarzy. Terapię w trzech krokach można wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Po pierwsze: hydroabrazja. Zabieg niczym myjka ciśnieniowa wypłucze ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar obumarłego naskórka, a jednocześnie intensywnie nawilży skórę. Bezinwazyjny i bezbolesny, nie wymaga żadnej rekonwalescencji, przez co jest uznawany za zabieg uniwersalny. Idealne odświeżenie i odkurzenie skóry.

Po drugie: mezoterapie z koktajli witaminowych. Zabiegi pozwalają wprowadzić bezpośrednio w głąb zestresowanej skóry niezbędne antyoksydanty oraz inne substancje potrzebne jej do regeneracji. Aplikowane podczas mezoterapii koktajle powinny zawierać witaminę C i E, kwas ferulowy, phloretin i koenzym Q oraz kwas hialuronowy. Doskonały zastrzyk energii, poprawiający samopoczucie.

Po trzecie: endermologia twarzy. 40-minutowy, przyjemny masaż wykonywany w seriach spłyca zmarszczki, niweluje obrzęki, modeluje owal i drugi podbródek. - Największe wrażenie robi zwiększenie naturalnej syntezy kwasu hialuronowego, dzięki czemu wzrasta nawodnienie i jędrność skóry – mówi dr Engländer. Twarz staje się bardziej rozjaśniona, ponieważ światło nie zatrzymuje się w załamaniach.

Polecamy: 10 metod działania medycyny estetycznej