Poznaj najnowsze zabiegi odchudzające

Zabiegi odchudzające

Aerobik i diety powoli odchodzą do lamusa. Dziś, aby schudnąć wystarczy udać się do któregoś z licznych gabinetów modelowania sylwetki i na niespełna godzinę oddać się w ręce specjalisty.
/ 09.04.2010 11:04
Poznaj najnowsze zabiegi odchudzające

Najnowsze technologie sprzyjają naszej potrzebie posiadania idealnej figury. Na rynku pojawia się coraz więcej skutecznych metod pasywnej walki ze zbędnymi kilogramami. Aby ją rozpocząć powinnyśmy znaleźć w swoich portfelach minimum 200 złotych miesięcznie. Minimum, ponieważ wydaje się, że górna granica inwestowania w piękne ciało nie istnieje.

Zobacz także: Przewodnik po zabiegach wyszczuplających

- Każdy zabieg odchudzania powinno się zacząć od drenażu limfatycznego. Zabieg ten powoduje otwarcie wszystkich kanałów w naszym ciele, przyspiesza krążenie limfy i tym samym usuwa nagromadzone toksyny. Drenaż również udrażnia te miejsca naszego organizmu, w których zatrzymała się woda. Jest to ważne, ponieważ zbyt duża ilość wody sprawia, że mięsień nie pracuje tak dobrze jak powinien. – mówi Agnieszka Skocka, właścicielka warszawskiej „Oazy urody - Nefertiti”.

Vip Line

Vip Line – to jedno z urządzeń, którego działanie odchudzające polega na stymulacji pracy mięśni. Urządzenie to różni się od zwykłych elektrostymulatorów tym, że rozgrzewa mięśnie indywidualnie oraz wykonuje rozgrzewkę i trening mięśni jednocześnie imitując regularne ćwiczenia fizyczne.

Polecamy: Jak działa sauna?

Jeden zabieg trwa około 25 minut. Ceny są bardzo zróżnicowane, za pojedynczą sesję możemy zapłacić od 65 do 300 zł, dlatego warto zrobić porównanie cen usługi w różnych gabinetach. Powinnyśmy pamiętać, że efekt, który widoczny jest już po pierwszym zabiegu wynika z „wyciśnięcia” z naszych mięśni nadmiaru wody, dopiero kolejne zabiegi pozwolą nam na pozbycie się tłuszczyku. Optymalnie powinno się zaplanować serię około 10. zabiegów, 2-3 razy w tygodniu.

Termoslim

Termoslim - to zabieg ukierunkowany na redukcję skórki pomarańczowej. Jest to terapia głębokim ciepłem przy pomocy pasów z regulowaną temperaturą, wytwarzających promieniowanie podczerwone specjalnej długości fal. Urządzenie wykorzystywane jest głównie do wykonywania zabiegów bazujących na termolipolizie, tj. posiada funkcje niszczenia (lysis) tłuszczu (lipo) poprzez wytwarzane ciepło (thermo). Zabieg trwa około 50 min, a koszt pojedynczej sesji waha się w granicach 100 zł.

Atak z czterech stron

Body mix to zabieg wykorzystujący łączne działanie lasera biostymulacyjnego, urządzeń do masażu ciśnieniowego, krioterapii i fotostymulacji. Specjalne urządzenie wykonując cztery różne zabiegi za pomocą dwóch podłączonych do niego głowic, które przesuwa się po ciele. Jedna z nich służy do biostymulacji laserowej - wiązka promieni poprawia przepływ krwi, rozluźnia tkankę tłuszczową, pobudza syntezę kolagenu w tkance łącznej. Potem na ciało nakłada się specjalne kosmetyki i drugą głowicą wykonuje endermologię (masaż ciśnieniowy), fotostymulację (oddziaływanie promieniami podczerwonymi) i krioterapię (działanie zimnem). Zabieg usprawnia krążenie w układzie limfatycznym, pozwala szybciej usunąć toksyny, zredukować obrzęki, a w rezultacie - modeluje sylwetkę, zwalcza "pomarańczową skórkę" i poprawia napięcie skóry. Za pojedynczy zabieg zapłacimy ok. 250 zł, jednak zaleca się serię 10. zabiegów.

Wyższy stopień wtajemniczenia

Zabieg za pomocą urządzenia Beautytek to ukłon w stronę inteligentnego odchudzania. Urządzenie skanuje nasze ciało, zbiera informacje o stanie tkanki i przekazuje je do komputera. On z kolei wybiera odpowiedni program i przekazuje do sondy impulsy elektromagnetyczne, powodujące podciągnięcie mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Za jeden zabieg zapłacimy ok. 300 zł

Ukłon w stronę tradycji

Kiedy poczujemy się zmęczone mechaniczną stymulacją naszych tkanek, możemy wybrać mniej inwazyjny sposób na smukła sylwetkę. Przykładem będzie maska na ciało z zielonej kawy. Zabieg zaczyna się od nałożenia preparatu z estrem kwasu nikotynowego. Na partie, gdzie jest dużo tkanki tłuszczowej i cellulitu, kosmetyczka dodaje ampułkę z kofeiny. Następnie całe ciało okłada zieloną kawą, która zawiera teobromelinę. Kolejne 30 minut spędzamy w saunie parowej. Zabieg ten rozpoczyna proces spalania tłuszczu na poziomie komórkowym. Oczyszcza tkanki z toksyn, usuwa z nich nadmiar wody, oraz zmniejsza cellulit. Za ten zabieg zapłacimy ok. 200 zł.

Na koniec warto zaznaczyć, że powyższe zabiegi przede wszystkim adresowane są dla kobiet od 30. roku życia, jak również tych, które przeszły ciążę, bądź bardzo szybko schudły. I choć producenci urządzeń do modelowania sylwetki nie nakładają ograniczeń wiekowych, pamiętajmy, że nic nie zastąpi nam aktywności fizycznej.