POLECAMY

Zabiegi na ładne plecy

O mankamentach swoich pleców myślimy dopiero wtedy, kiedy zakładamy sukienkę, która je odsłania. Tymczasem, aby cieszyć się ładnymi plecami, trzeba działać wcześniej. Poznaj zabiegi, które rozwiążą najczęstsze niedoskonałości pleców!

zabiegi na ładne plecy

fot. Fotolia

Liczysz na to, że ekspresowe metody pozwolą ci szybko uporać się z problemami, żebyś mogła założyć u wymarzoną sukienkę? Dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm wyprowadza z błędu: – Pozbycie się niektórych niedoskonałości zajmuje trochę czasu – zaznacza i dodaje, że jeśli chcesz doprowadzić swoje plecy do stanu prawie idealnego na sylwestra, ślub czy studniówkę, już dziś powinnaś wziąć się do pracy.

Krosty i przebarwienia na plecach

W zasadzie masz bardzo ładne plecy. Szczupłe, z ponętnie zaznaczoną talią, delikatnie zarysowanymi mięśniami. Wszystko psują koszmarne pryszcze. Próbowałaś się ich pozbyć opalając się, słońce przecież leczy trądzik. Niestety. Nie poskutkowało. Jest nawet gorzej, twoje plecy „zdobią” pryszcze i pozostałości po nich, czyli przebarwienia.

Wiosną, zimą i jesienią zakrywamy problem ubraniami i staramy się o nim zapomnieć. Latem wystawiamy do słońca z nadzieją, że „wysuszy” ono zaskórniki. A tymczasem po pozornej i krótkiej poprawie, problem wraca ze zdwojoną siłą. Skóra jest przesuszona, co pobudza gruczoły łojowe do intensywniejszej pracy, na domiar złego promienie słoneczne powodują nadprodukcję melaniny i pojawiają się przebarwienia. Nie obędzie się bez porządnej kuracji złuszczającej.

Jakie zabiegi poleca ekspert?

Peelingi medyczne – najlepiej te mocno złuszczające np. Jessnera, TCA czy glikolowy. Preparaty te mają podwójną zaletę: po pierwsze, dokładnie oczyszczają skórę, po drugie, mają działanie rozjaśniające – pozwalają więc pozbyć się przebarwień. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zarumieniona, a po 2-3 dniach rozpoczyna się właściwy proces złuszczania. Po kilku dniach skóra normalizuje się. Żeby uzyskać oczekiwany efekt, czyli gładkie, aksamitne plecy, należy przeprowadzić serię peelingów, od 3 do 6 zabiegów (w zależności od stanu skóry) co dwa tygodnie.

Cena zabiegu – od 300 zł za zabieg, w zależności od zastosowanego preparatu.

Nadmiar tłuszczu i cellulit

Przestałaś mierzyć wszelką garderobę, odsłaniającą plecy, bo nie możesz już patrzeć na te okropne wałeczki na domiar złego skóra po bokach jest bardzo nierówna, bo pojawił się cellulit. Z żalem oglądasz stylizacje, na których widać więcej, niż ty możesz pozwolić sobie odsłonić. Na nic wiele godzin ćwiczeń, masz lepsze samopoczucie, i wsmarowywanie specyfików na pomarańczową skórkę, plecy może się trochę wysmukliły, ale wałeczki ani drgnęły.

Są takie miejsca, w których tłuszczyk zagościł na dobre i pomimo diety oraz intensywnych ćwiczeń ciężko się go pozbyć. Takim miejscem są między innymi plecy. To niezwykle frustrujące, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy szczupłe i zgrabne. Także cellulit, występujący po bokach pleców to problem także osób szczupłych i młodych. Na szczęście są metody, które pozwalają w takich przypadkach modelować figurę.

Jakie zabiegi poleca ekspert?

Na takie problemy stosuję terapię łączoną. Przeplatam zabiegi lipolizy iniekcyjnej i lipomassage’u czyli endermologii w konfiguracji: seria 10 zabiegów endermologii, a do tego lipoliza iniekcyjna wykonywana co 3 tygodnie.

Endermologia, czyli masaż mechaniczny, działa na kilku poziomach. Opróżnia wypełnione tłuszczem komórki, które zbijają się w skupiska, tworząc pomarańczową skórkę, niweluje obrzęki i uelastycznia tkankę, otaczającą cellulit.

Lipoliza iniekcyjna to ostrzyknięcie skóry w tych partiach, gdzie zalega tłuszcz preparatem, którego celem jest rozbicie komórek tłuszczowych Efekty? Skóra gładsza jest z zabiegu na zabieg. Najskuteczniej będzie zadziałać bezpośrednio na ten oporny tłuszcz. W takich przypadkach proponuję lipolizę iniekcyjną, lub mezoterapię lipolityczną. Obie metody polegają na ostrzyknięciu problemu preparatem,. Zaraz po zabiegu może dojść do lekkiego obrzęku i zaczerwienienia skóry, co mija po kilku po około dobie od zabiegu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, żeby je wzmocnić zaleca się po wtórzenie zabiegów przynajmniej dwukrotnie. O tym jaki zabieg wybrać decyduję po konsultacji.

Cena zabiegów – seria endermologii 1500 zł, lipoliza od 500 zł

Polecamy: Zabiegi odstresowujące skórę

Zwisy

Nie ważne dlaczego je masz, czy z powodu mijającego czasu, czy dlatego, że szybko schudłaś i skóra nie wróciła już do poprzedniej formy. Istotne jest to, że smętnie zwisające fałdy skóry nie dodają ci urody.

Są takie momenty w życiu skóry, kiedy nie potrafi już wrócić do formy. Dzieje się tak, kiedy szybko chudniemy – jest zbyt rozciągnięta i słaba, oraz gdy się starzejemy – z wiekiem skóra traci gęstość i elastyczność. W jednym i drugim przypadku potrzebujemy pobudzenia skóry do produkcji kolagenu.

Jakie zabiegi poleca ekspert?

Lifting termiczny Zaffiro. Podczas tego zabiegu skóra jest podgrzewana, a pobudzone włókna kolagenowe obkurczają się – mówiąc obrazowo skóra „wraca” na swoje miejsce. Ten efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, a to nie koniec. Zabieg działa długo po jego wykonaniu – pobudzone fibroblasty jeszcze kilka miesięcy po produkują nowy kolagen. W zależności od wieku pacjentki i stanu skóry zalecam od 1 do 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Cena zabiegu – ok. 1500 zł

Wyrostki

Zaczęło się od jednego. Bardzo szybko pojawiły się kolejne. Już nie chodzi o to, że twoje plecy niezbyt atrakcyjnie prezentują się odsłonięte, ale włókniaki, brodawki, czy zmiany łojotokowe po prostu przeszkadzają. Musisz na nie uważać za każdym razem, gdy zakładasz i ściągasz bieliznę, lub coś obcisłego, żeby nie doszło do podrażnienia. I tak od lat…

Kobiety nie zdają sobie sprawy, że usunięcie wyrostów takich jak włókniaki czy brodawki, które uprzykrzają im życie, zajmuje dosłownie chwilę, a zabieg wcale nie jest kosztowny. Zmiany powstają w miejscach podatnych na podrażnienia, sprzyja im wilgoć, dlatego najczęściej pojawiają się w okolicach pleców, szyi i karku, a także w okolicy pach i pachwinach oraz na powiekach. Pamiętajmy, nie znikną one samoistnie, nie ma też żadnych preparatów, które pomagają w pozbyciu się ich, ale wizyta u specjalisty rozwiąże ten problem ekspresowo.

Jakie zabiegi poleca ekspert?

Elektrokoagulacjazabieg wykorzystujący właściwości łuku elektrycznego do szybkiego usunięcia włókniaków i innych wyrostków na skórze. W większości przypadków praktycznie bezbolesny, choć na życzenie pacjenta, w miejscach silnie unerwionych, można zastosować miejscowe znieczulenie. Po zabiegu należy chronić powstały strupek przed wilgocią i zabrudzeniami. Trwające kilka dni gojenie wspierają opatrunki i maści odkażająco-regenerujące np. Cicalfate. A kilka tygodni po zabiegu można już cieszyć się gładkimi plecami bez włókniaków.

Cena zabiegu: od 150 zł.

Polecamy: Endermologia – skuteczny sposób na cellulit

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)