Zabiegi medycyny estetycznej na jędrne pośladki

Poznaj małoinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą ci skutecznie ukształtować pośladki. Już dziś do ćwiczeń i diety dopisz nowe rozwiązania: przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, kuracja kwasem hialuronowym czy kosmetyki ujędrniające skórę.
/ 11.04.2013 14:39

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

Coraz większą popularnością wśród chirurgów plastycznych cieszy się metoda przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją z miejsc, w których występuje w nadmiarze, tj. fałdów brzusznych lub przyśrodkowych powierzchni ud. Wstrzykuje się ją następnie do pośladków za pomocą cienkich kaniul. Zabieg jest małoinwazyjny, trwa od 30 do 60 minut. Zazwyczaj wystarczy znieczulenie miejscowe. Po ok. dwóch godzinach pacjentka jest gotowa do wyjścia z gabinetu. Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka – trwa około tygodnia. - Po zabiegu w miejscach, skąd pobrana została tkanka tłuszczowa, może pojawić się obrzęk. Zalecane jest poddanie się serii zabiegów limfatycznych, nawilżających i uelastyczniających, które przyśpieszą regenerację skóry i zlikwidują opuchliznę – mówi dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie. Niewątpliwym atutem zabiegu powiększenia pośladków własną tkanką tłuszczową jest brak blizn, natychmiastowy i naturalny efekt.

Kuracja kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest obecnie najpopularniejszym preparatem stosowanym podczas zabiegu modelowania pośladków. Zabieg jest bezpieczny – substancja ta jest w pełni naturalna dla organizmu człowieka, zatem nie powoduje reakcji alergicznej. - Zabieg można wykonać w przerwie lunchowej. Cała procedura trwa około 15-20 minut, a efekt powiększenia osiąga się natychmiast – tłumaczy dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, który jednak znika w przeciągu 1-2 dni.

Zobacz także: Jakie zabiegi medycyny estetycznej przed trzydziestką?

Zadbaj o jędrność skóry

Warto dbać o nią każdego dnia, by jak najdłużej zachowała naturalną elastyczność. Aktywność fizyczna pobudza krążenie krwi, a tym samym jędrność skóry. Również specjalne kremy do modelowania oraz ujędrniające pozwalają utrzymać skórę w dobrym stanie, przede wszystkim, dlatego że ją nawilżają.  

Estetyka skóry odgrywa istotną rolę w postrzeganiu piękna. Pośród tradycyjnych metod coraz większe znaczenie nabierają zabiegi medyczne modelujące figurę w sposób taki, jaki pacjent sobie wymarzył. W dobie nowoczesnych sposobów kształtowania perfekcyjnej sylwetki stanowią one doskonałą alternatywę dla osób zmagających się z niedoskonałościami swojego ciała, równocześnie gwarantując bezpieczeństwo i satysfakcję z nowego wizerunku.

Zatem, zanim wiosna zawita na dobre, dieta, ruch i kilka szybkich sposobów na wymarzone pełne pośladki. Połączenie wszystkich tych elementów przyniesie rewelacyjny efekt.

Polecamy: Gwiazdy kochają stomatologię anti-agingową