Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Jeszcze do niedawna poprawianie urody przez mężczyzn było uważane po prostu za „niemęskie”. Te czasy już jednak minęły, a mężczyźni są coraz bardziej świadomi, jak wiele korzyści mogą uzyskać, decydując się na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej.
/ 13.06.2013 11:34

Wizytówką współczesnego mężczyzny jest przede wszystkim zadbany wizerunek – czyste i świeże ubranie to podstawa, ale wysportowana sylwetka czy dobry wygląd również są istotne. 

Coraz więcej mężczyzn rozumie, że dbanie o swój wygląd to dziś inwestycja na lata, która pozwala nie tylko pomóc w walce z kompleksami, ale również staje się społecznym wymogiem – pomaga zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Medycyna estetyczna coraz bardziej otwiera się na potrzeby mężczyzn. Różnorodność oferowanych zabiegów pozwala na zachowanie młodości, pozbycie się niedoskonałości i poprawę samooceny.

Panowie spośród zabiegów najchętniej wybierają laserowe usuwanie owłosienia, zabiegi likwidujące blizny i rozstępy, fotoodmładzanie,  a także terapie redukujące tkankę tłuszczową.

Epilacja laserowa

Co zrobić, gdy owłosienie na plecach czy klatce piersiowej jest zbyt duże? To częsty i spory problem wielu mężczyzn, dla których nadmiar włosów stanowi kompleks. W takim przypadku rozwiązaniem staje się epilacja laserowa, która zapewnia trwałe i bezbolesne usunięcie owłosienia.

Najnowsze lasery diodowe pozwalają na skuteczną niwelację bardzo ciemnych włosków, a podwójny system chłodzenia gwarantuje lepszą ochronę skóry. Seria kilku zabiegów, wykonywanych w regularnych odstępach czasowych, z pewnością pomoże zmierzyć się z tym problemem.

Usuwanie blizn i rozstępów

Nieestetyczne blizny potrądzikowe, pourazowe czy rozstępy – takie pamiątki na swoim ciele ma wielu z nas. Specjalna końcówka lasera wykorzystująca technikę „skanowania” precyzyjnie usuwa wszelkie blizny czy przerwane włókna kolagenowe. Kosmetyka laserowa dodatkowo pomoże zlikwidować zmiany pigmentacyjne i drobne zmarszczki.

Zobacz też: Mezoterapia – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Redukcja tkanki tłuszczowej

Kolejnym problemem z którym przychodzą mężczyźni do gabinetów medycyny estetycznej jest nadwaga i obwisłe ciało. Panowie decydują się na terapię ciepłem, która gwarantuje uzyskanie szybkich efektów: poprawę tekstury skóry, redukcję tkanki tłuszczowej oraz obwodu skóry.

Działanie częstotliwości radiowych powoduje podgrzanie naskórka oraz głębszych partii skóry – stymulowane w ten sposób komórki szybciej pozbywają się toksyn i produkują nowy kolagen niezbędny do wzrostu napięcia skóry. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Miejscowe modelowane można wesprzeć również masażem, który pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Fotoodmładzanie

Twoja twarz wygląda na zmęczoną, brak jej blasku, a drobne niedoskonałości w postaci ubytków skóry i drobnych naczyń są coraz bardziej widoczne? Zdecyduj się na zabieg odmładzania skóry za pomocą światła.  Zastosowanie rozproszonego promieniowania o różnych długościach fal świetlnych pozwoli na błyskawiczną likwidację wielu oznak starzenia się skóry.

Zobacz też: Kriolipoliza, czyli odchudzanie na zimno