Zabiegi medycyny estetycznej chroniące przed słońcem

Dowiedz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej skutecznie ochronią twoją skórę przed niekorzystnym działaniem słońca. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć cerę przed fotostarzeniem.
/ 03.06.2014 13:33

zabiegi chroniące przed słońcem

fot. Fotolia

Nawet jeśli trudno przyjąć to do wiadomości, mamy dowody naukowe – promienie słoneczne to największy wróg twojej urody. To właśnie przez ich działanie po każdym lecie widzisz w lustrze kilka dodatkowych zmarszczek, a skóra jest przesuszona i szara.

Mezoterapia zanim wyjdziesz na słońce

Żeby temu zapobiec, należy zabezpieczyć skórę przed spotkaniem z destrukcyjnymi promieniami słonecznymi – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Najlepiej uodporni ją zabieg mezoterapii, czyli wprowadzanie do skóry odpowiedniego koktajlu składników aktywnych, koniecznie z rzadkim (nieusieciowanym) kwasem hialuronowym. – Przed latem powinniśmy przejść serię takich zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych, ale nawet jeden zabieg, tuż przed urlopem będzie dla naszej cery zbawienny. Nawilży ją, a dzięki temu będzie odporna na zmarszczki i wysuszenie – podkreśla dr Bliżanowska.

Przeczytaj także: Leki, po których nie wolno się opalać

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Są zmarszczki, które pod wpływem słońca robią się głębsze i głębsze. To zmarszczki mimiczne związane z mrużeniem oczu – na plaży, na spacerze w pogodny dzień. Nawet jeśli masz na nosie okulary, możesz nieświadomie marszczyć czoło i pracować na rzecz tzw. „lwiej zmarszczki”, czyli pionowej bruzdy biegnącej pionowo od nasady brwi. – Szybki i komfortowy zabieg z użyciem botoksu, wygładzi lwią zmarszczkę, dzięki czemu nie będzie się ona pogłębiać w słońcu – wyjaśnia ekspert.

Na listę wrogów pogodnego wyrazu twarzy wpisują się też zmarszczki wokół oczu, nazywane kurzymi łapkami. Tu pomoże mezobotoks. Metoda wykorzystuje działanie toksyny botulinowej. - Rozrzedzony preparat podaję tak jak przy mezoterapii, czyli skórę wokół oczu ostrzykuję bardzo płytko, dzięki temu uzyskuję  wygładzenie oraz efekt odmłodzonej i wypoczętej skóry – opisuje dr Bliżanowska. Co więcej, po lecie nie przybędzie ci kolejnych kurzych łapek, bo dzięki botoksowi nie będziesz już nagminnie mrużyć oczu. Oczywiście nie zwalania nas to z noszenia okularów słonecznych z dobrej jakości filtrem.

Polecamy: Zasady używania kremów z filtrem