POLECAMY

Zabiegi medycyny estetycznej chroniące przed słońcem

Dowiedz się, jakie zabiegi medycyny estetycznej skutecznie ochronią twoją skórę przed niekorzystnym działaniem słońca. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć cerę przed fotostarzeniem.

zabiegi chroniące przed słońcem

fot. Fotolia

Nawet jeśli trudno przyjąć to do wiadomości, mamy dowody naukowe – promienie słoneczne to największy wróg twojej urody. To właśnie przez ich działanie po każdym lecie widzisz w lustrze kilka dodatkowych zmarszczek, a skóra jest przesuszona i szara.

Mezoterapia zanim wyjdziesz na słońce

Żeby temu zapobiec, należy zabezpieczyć skórę przed spotkaniem z destrukcyjnymi promieniami słonecznymi – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Najlepiej uodporni ją zabieg mezoterapii, czyli wprowadzanie do skóry odpowiedniego koktajlu składników aktywnych, koniecznie z rzadkim (nieusieciowanym) kwasem hialuronowym. – Przed latem powinniśmy przejść serię takich zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych, ale nawet jeden zabieg, tuż przed urlopem będzie dla naszej cery zbawienny. Nawilży ją, a dzięki temu będzie odporna na zmarszczki i wysuszenie – podkreśla dr Bliżanowska.

Przeczytaj także: Leki, po których nie wolno się opalać

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Są zmarszczki, które pod wpływem słońca robią się głębsze i głębsze. To zmarszczki mimiczne związane z mrużeniem oczu – na plaży, na spacerze w pogodny dzień. Nawet jeśli masz na nosie okulary, możesz nieświadomie marszczyć czoło i pracować na rzecz tzw. „lwiej zmarszczki”, czyli pionowej bruzdy biegnącej pionowo od nasady brwi. – Szybki i komfortowy zabieg z użyciem botoksu, wygładzi lwią zmarszczkę, dzięki czemu nie będzie się ona pogłębiać w słońcu – wyjaśnia ekspert.

Na listę wrogów pogodnego wyrazu twarzy wpisują się też zmarszczki wokół oczu, nazywane kurzymi łapkami. Tu pomoże mezobotoks. Metoda wykorzystuje działanie toksyny botulinowej. - Rozrzedzony preparat podaję tak jak przy mezoterapii, czyli skórę wokół oczu ostrzykuję bardzo płytko, dzięki temu uzyskuję  wygładzenie oraz efekt odmłodzonej i wypoczętej skóry – opisuje dr Bliżanowska. Co więcej, po lecie nie przybędzie ci kolejnych kurzych łapek, bo dzięki botoksowi nie będziesz już nagminnie mrużyć oczu. Oczywiście nie zwalania nas to z noszenia okularów słonecznych z dobrej jakości filtrem.

Polecamy: Zasady używania kremów z filtrem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)